Anální sex už dávno není tabu. A jelikož je anální oblast nejen hodně vzrušivá, ale i citlivá, ideální je pro ni používat vhodné pomůcky. Mohou to být třeba anální kuličky, ale především anální kolík.

Anální kolík je v podstatě malé nevibrační dildo anebo malý anální vibrátor (vibrační anální kolík). Tvarově se však nesnaží napodobovat tvar penisu. Jde o kolíček, který je obvykle na konci zúžený, následně se prudce rozšíří a opět zúží. (Nabízí se ale i jiné zajímavé tvary.) Na konci je rozšířená část, která zabrání tomu, aby kolík vnikl nekontrolovaně do konečníku, a to i když jej zcela pustíme z ruky.

Pomůcka, která potěší oba partnery

Anální kolík si užijí oba partneři. Pro dámy je dráždění konečníku velice příjemné a umí urychlit příchod orgasmu, ale i jej pocitově znásobit. Záleží na partnerce, jestli chce anální kolík použít pouze k dráždění konečníku, případně jej nechá do análního otvoru proniknout – zčásti či zcela. Této sexuální pomůcce se nebrání dokonce ani ženy, které jinak anální styk odmítají. Ať již kvůli studu, hygieně, nebo je pro ně bolestivý. Anální kolík je menší, zcela hladký, neproniká příliš hluboko a jeho použití je zcela nebolestivé a naopak, velice vzrušující.

TIP: Skleněný anální kolík je krásným dárkem pro ženy.

Podobně příjemné pocity však mají při použití análního kolíku i muži. Hodí se k pohlavnímu styku i k masturbaci. Rozhodně zapomeňte na to, že je pro heterosexuální muže anální otvor tabu. Pokud jste při sexu takto upjatí a konzervativní, o mnoho přicházíte. Anální kolík je dokonce i skvělou pomůckou pro zdraví mužů. Masíruje totiž prostatu, což se doporučuje pro její dobré fungování zejména ve vyšším věku, a je též skvělou prevencí proti inkontinenci u mužů.

Použití análního kolíku je rovněž vhodnou přípravou na anální styk

Díky němu si lze zvykat na nové pocity v oblasti konečníku, objevovat nová vzrušující místa, ale třeba se i jen připravit na anální styk těsně před ním. Zejména, pokud má partner větší penis, a je dobré anální oblast uvolnit.

Důležité je dobře mazat

Anální kolík nikdy nepoužívejte bez dobrého lubrikantu. Anální oblast není přirozeně lubrikovaná. Proto, aby bylo požití análního kolíku příjemné a nebolestivé, je třeba používat vhodný lubrikant. Na sucho ten na vodní nebo olejové bázi, ve vodě vždy silikonový, který voda nesmyje.

Anální tunel pro zkušené

Specialitou pro zkušenější uživatele je anální tunel. Tunel je vlastně anální kolík s dírou uprostřed. Tu lze využívat při dalších hrátkách s vibrátorem, ale i při vodních hrátkách. Je to další pomůcka pro silné orgasmické pocity.