Nové pneumatiky budou řidiče upozorňovat na riziko jejich poškození

                   

Určitě to znáte taky, jedete si ve svém nablýskaném autě a naráz se před vámi objeví výmol, kterému se nestihnete vyhnout. Auto poskočí a vy s ním. A co kdyby bylo řešení, že by vás vaše auto před touto nepříjemnou situací předem varovalo. Ano, přesně tak, nově společnost Bridgestone, která vyrábí pneumatiky do aut, spojila své síly se společností Microsoft a společně vymyslela software, který by přesně tohle mohl dokázat. Díky tomuto softwaru byste se již příště vyvarovali nebezpečným výmolům a tak ochránili pneumatiky na svém milovaném autě. Tento systém se nazývá Bridgestone Tyre Damage Monitoring Systém a klade si za cíl, co nejvíce omezit porušení pneumatik, které zapříčiňuje dopravní nehody až ve výši 30 %.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Jak to funguje

Software je vyvinutý tak, aby řidiče včas upozornil a to především v následujících situacích:

  • najetí auta na výmol
  • najetí auta na cizí předmět ve vozovce

Pokud po některé z těchto situací nezabliká kontrolka nízkého tlaku v pneumatikách, ale dojde pouze k poškození na povrchu pneumatiky, tak přichází na řadu tento software, který řidiči oznámí, že by mohl nastat defekt a je potřeba provést kontrolu pneumatik. Je také tak inteligentní, že dokáže zaznamenat, v jaký čas a na jakém místě přesně k této situaci došlo a vytváří tak jakési záznamy, které mohou být následně využity pro správu komunikací a pro jiné aplikace, které by ihned toto upozornění oznámily dalším řidičům.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Zatím ještě není znám termín, kdy bude tato aplikace přístupná veřejnosti, ale přednostně bude k dispozici pro řidiče, kteří vlastní automobil s platformou Microsoft Connected Vehicle Platform, která slouží pro propojování inteligentních automobilů s mobilním prostředí. Nyní se jedná například o automobily firmy Volkswagen, Nissan, Mitsubishi a Renault. Pravděpodobně tedy budete moci tento software vyzkoušet právě u těchto vozů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články