Srovnání půjček snadno a rychle

Nutně potřebujete něco, na co momentálně nemáte peníze? Pokud si jste jisti, že budete mít na pravidelné splátky, vezměte si půjčku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zná to snad každý. Odejde mu počítač, na němž pracuje. Havaruje automobil a nutně potřebuje nový. V obou případech je půjčka jedním ze řešení hodným ku zvážení. Půjčíte-li si ně něco, co vám pomůže vydělat peníze, není na tom nic špatného. Jiné to však je s dovolenou či vánočními dárky. Kvůli těm se rozhodně nezadlužujte.

Vyznáte se v půjčkách?

Půjček na trhu existuje celá řada. Jejich hlavní rozdělení je na bankovní a nebankovní. Rozdíl mezi nimi je patrný již z jejich názvu. Každá má své výhody i nevýhody. Banka si hodně prověřuje, jestli budete schopni svým finančním závazkům dostávat. Zjišťuje tzv. zákazníkovu bonitu, nebo-li jeho schopnost půjčku splácet. Tím zákazníka zároveň chrání. Je ale možné, že na půjčku určité výše nedostane. To se u nebankovní instituce stát nemusí. Jejich podmínky bývají mírnější, ale jejich produkty také jsou o něco dražší.

Druhy půjček

Půjčka na auto, bez doložení příjmu, bez registru, ručitele, půjčky bez ručení, bez dokládání účelu, mikropůjčka, půjčka minutová, hotovostní nebo třeba P2P. Jak vidíte, půjček je na trhu opravdu spousta. Na základě jakých parametrů vybrat tu pravou? Odpověď na tuto otázku primárně závisí na vaší situaci, popřípadě účelu půjčky. Sháníte-li nový automobil, zřejmě se budete zajímat o půjčky na auto. Nechce-li se vám ručit nemovitostí, zřejmě zvolíte půjčku bez ručení, potřebujete-li peníze rychle, řešením pro vás může být půjčka minutová.

Jak vybrat poskytovatele půjčky?

Společností poskytujících půjčky jsou desítky. V tomto ohledu rozhodně doporučujeme využít služby různých srovnávačů (například srovnávacpujcek.cz), který vám po zadání základních parametrů nabídne a porovná nabídky jednotlivých poskytovatelů. A doporučí vám pouze tu půjčku, která je pro vás nejvhodnější. Ke každé společnosti navíc poskytuje detailní recenzi a přehled všech služeb, které nabízí.

Co říci na závěr? Snad jen to, že u každé půjčky velmi dobře zvažte, jestli ji budete schopni splácet. Jinak může být cestou do pekel.

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články