10 aut, která zůstanou majitelům nejdéle. Patří mezi ně i to vaše?

                   

Průzkumy webu iSeeCars z poloviny minulého roku nabízejí zajímavý náhled na dobu, po kterou si vlastníci nechávají zakoupená vozidla. Ze vzorku 15,7 miliónu prodaných aut mezi lety 2013 a 2016 byl proveden průzkum, jak dlouho zůstává nové auto u svého majitele, respektive po jaké době se ho rozhodl prodat. Výsledky se mohou zdát poněkud starší, avšak nečekáme, že se kvalita vozů za tu dobu značně změnila. Tím spíše tyto informace pomohou, pokud se rozhodujete o koupi postaršího auta a chcete zjistit, které vyhovovalo majitelům nejvíce.

Průměr doby, po které se rozhodli majitelé svá auta prodat je 7,3 roku. Tak dlouho vydržela v průměru auta v rukou svých majitelů, než se je rozhodli poslat do světa. Všechny vozy ze seznamu níže tento průměr znatelně překonávají, pojďme si je tedy představit.

1, Toyota Land Cruiser

První místo seznamu zabírá spolehlivé japonské terénní SUV, jehož tradice sahá do roku 1951. To je rok, kdy jej Toyta začala vyrábět a vyrábí se do teď. Je tedy nejdéle se vyrábějícím vozem Toyoty. Původní vlastník si tento vůz nechá v průměru 10,6 roku.

2, Porsche Boxster

Boxster je jedním z levnějším modelů od Porsche, tím spíše by člověk mohl být překvapen, že v rukou prvního majitele zůstává tento vůz po dobu 9,9 roku. Vyráběn je od roku 1996, moc designových změn však za svou životnost nedostal a to je možná jedním z důvodů, proč majitelé nepřemýšlejí o jeho výměně.

3, Ford Expedition

Ford Expedition je nástupcem modelu Ford Bronco, což byl v minulém století v USA hojně používaný automobil. Expedition je dalším zástupcem kategorie SUV, která v tomto seznamu kraluje. Majitelé si ho pro své rodinné ježdění nechávají v průměru 9 let.

4, Mercedes-Benz SLK-Class

Druhým německým vozem seznamu a zároveň druhým roadsterem je Mercedes třídy SLK. Dvoudvéřový sportovní kompakt se přestal vyrábět roku 2016. Stříbrnou medaili si vysloužil za druhý, nejdéle vlastněný nový vůz na trhu, s průměrem vlastnictví totožným s předchozím vozem, tedy 9 let.

5, Ford Explorer

O něco menší bratříček Fordu Expedition si vysloužil pátou příčku s průměrnou dobou vlastnictví 8,9 roku. Na americkém trhu zabírá první příčku nejdéle vlastněného vozu a předčí tak i Hondu Accord (8,4 roku) a Toyotu Camry (8 let).

6, Toyota Sequoia

Vůz vycházející z konstrukce Toyoty Tundry na našich silnicím moc nenalezneme. Představený již na začátku tohoto milénia však od roku 2008 nedostál žádným modernizacím a možná proto tento vůz zůstává v rukou majitelů v průměru po dobu 8,9 roku.

7, Chevrolet Corvette

Sedm generací tohoto vyvíjených v průběhu let od roku 1953 značí dlouhou tradici amerického sporťáku. Je jediným vozem z kategorie sportovních vozů, který se nachází v americké top desítce. Osmiválcová bestie uteče z doupěte svého majitele v průměru po 8,8 letech.

8, Toyota Avalon

Další z u nás v podstatě neznámých aut. Jako jediný sedan tohoto seznamu je spolehlivá Toyota Avalon držena v rukou majitelů v průměru 8,8 let.

9, Toyota 4Runner

Posledním, završující čtveřici vozů Toyota na tomto seznamu, je středně velké SUV známé také jako Toyota Hilux Surf. V roce 2017 se jí sice prodalo 126 296 kusů, tedy nejvíce za posledních 20 let, avšak majitelé si ji rádi podrží v průměru 8,8 let.

10, Audi TT

Překvapivým německým zástupcem seznamu je sportovní Audi TT, jež zůstává v rukou majitelů po dobu 8,8 roku. Do seznamu se dostal jako druhý vůz spadající pod koncern VW.

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články