5 nejlepších elektrokoloběžek pro rok 2023 – v čem spočívá jejich kouzlo?

                   

Elektrokoloběžky vídáme na silnicích stále častěji. Velmi si je v poslední době oblíbili hlavně obyvatelé měst. Hýbat se a být na čerstvém vzduchu je zkrátka příjemnější než cestovat v MHD. Navíc vám nehrozí, že uvíznete v zácpě, a na mnoho míst se tak dostanete ještě rychleji než autem

Jak se ale zorientovat v širokém sortimentu a vybrat si elektrokoloběžku přesně podle vašich představ? Ve spolupráci s předním e-shopem Vzdušín.cz jsme pro vás vybrali TOP 5 elektrokoloběžek z různých cenových i výkonnostních kategorií. Vsadíte na nadupaný model, nebo zkusíte, co umí některá z cenově dostupnějších verzí?

1. AERIUM COASTA L9 – maximum funkcí za skvělou cenu

Za jednu z nejlepších elektrokoloběžek do města můžeme označit AERIUM COASTA L9. Čím si nás získala? Je skládací a má velmi nízkou hmotnost, přesto nabízí dlouhý dojezd až 50 km a pohodlnou jízdu rychlostí až 31 km/h

Kromě výkonného motoru disponuje i praktickými prvky, jako je inteligentní LCD displej, kde najdete informace o aktuální rychlosti a stavu baterie či světel. Z druhé strany je opatřená USB portem pro nabíjení telefonu a také praktickým háčkem na batoh. Navíc má i skládací konstrukci, takže ji bez problému uložíte do kufru auta nebo přivezete v MHD.

i

2. Aerium Coolfly – perfektní parťák do terénu

Hned na druhém místě máme terénní model Aerium Coolfly, se kterým by byla velká škoda zůstávat ve městě. Jedná se o atraktivní a silnou elektrokoloběžku, která disponuje dvěma elektromotory a velkokapacitní baterií – můžete se tedy připravit na rychlou a dlouhou jízdu. 

Vzhledem k výkonu 2600 W zvládne i celkem náročný terén. Přitom se na ní jezdí jednoduše a komfortně, což zajistí tlumiče nárazů, dvojitá elektrická kotoučová brzda a protiskluzová úprava. Jen počítejte s tím, že si oproti městským elektrokoloběžkám připlatíte. Nicméně extra dlouhý dojezd (70 km), maximální rychlost 60 km/h a nosnost 150 kg za to určitě stojí.

3. LAMAX E-Scooter S11600 – slušný zástupce střední třídy 

A teď opět zpátky do města. Zajímavé parametry má i elektrická koloběžka LAMAX E-Scooter S11600. Doveze vás do vzdálenosti 40 km a díky výkonu 350W si poradí i s mírným stoupáním. Bezpečí kromě kotoučové brzdy zajistí také kvalitní desetipalcové bezdušové pneumatiky, které nekloužou ani za mírného deště. 

4. Aerium AOVO ES LIGHT – lehká a neohrozí váš rozpočet

Pokud hledáte elektrokoloběžku, která šetří nejen čas a planetu, ale i vaši peněženku, doporučujeme Aerium AOVO ES LIGHT. Navíc je velice lehká, takže ani častější vynášení do schodů nepředstavuje žádný velký problém

Slušný výkon 250 W sice trochu kazí kratší dojezd, ale některými parametry se zase vyrovná i řádově dražším modelům. Na mysli máme například maximální rychlost 28 km/h a poměrně krátkou dobu nabíjení. Méně náročným uživatelům nebo váhavým začátečníkům bude perfektně vyhovovat.

i

5. X-scooters XS500 – spolehlivý parťák na nákupy

A na závěr tu máme ještě jeden městský model, tentokrát ale se sedátkem! X-scooters XS500 není nejrychlejší ani nejvýkonnější, ale zato je pohodlná a nabízí praktické vlastnosti, které využijete při běžných městských pochůzkách – patří sem kromě sedátka například košík, světla a stojan. Tato elektrická koloběžka se vyrábí ve dvou variantách – modré a červené.

i

Věříme, že vám naše tipy vám pomohou s výběrem té pravé elektrokoloběžky pro vaše individuální potřeby. Přece jen nejde o žádný chvilkový trend, ale moderní způsob dopravy, který má velkou budoucnost.

Všechny představené modely elektrokoloběžek značky Aerium si můžete zakoupit přímo na e-shopu Vzdušín.cz. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články