Které nejnovější modely automobilů jsou podle hodnocení řidičů nejspolehlivější? Budete překvapeni, kdo je nejlepší

Časopis Autoexpress zveřejnil průzkum, ve kterém majitelé vozů hodnotili nové modely různých automobilek. Následně vybrali 5 nejspolehlivějších vozidel.

Škoda auta na CNG i Zdroj fotografie: Škoda
                   

Řidiči si své automobily při nákupu vybírají především podle jejich spolehlivosti. Obecně platí, ža nový automobil ujede více kilometrů bez poruchy než ten ojetý. Každý nový model ještě před vydáním na trh absolvuje řadu testů, aby se zajistil jeho bezchybný provoz. Avšak opravdovou spolehlivost nového automobilu musí majitel otestovat až přímo v provozu. Časopis Autoexpress provedl průzkum, ve kterém řidiči vyhodnotili 5 nejspolehlivějších nových vozidel.

Škoda Kodiaq

První místo v žebříčku zaujímá Škoda Kodiaq, která dostala v hodnocení neskutečných 97,19 %. Jak je vidět, řidiči jsou s prvním SUV od této značky velmi spokojeni. Dokazuje to i prodej, který předstihl i dosud nejprodávanější Octavii.

iZdroj fotografie: Depositphotos

První sedmimístní model od Škodovky se začal vyrábět v roce 2016, a okamžitě ukázal svou kvalitu a výjimečnost. Svou bohatou výbavou, vysokým výkonem a pohonem 4×4 se vyrovnal mnoha svým konkurentům. I přes to všechno však zůstala jeho cena nižší než u podobných vozů jiných značek.

Hyundai Kona

Druhé místo si v žebříčku vybojovala novinka od Hyundai s názvem Kona. Ta dosáhla hodnocení 95,75 %, což je pro tuto automobilku velký úspěch. Nové SUV Kona dostalo nový, propracovanější design, jenž uspokojí i ty nejnáročnější motoristy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Součástí vozu jsou i špičkové pokročilé asistenční služby řidiče a intuitivní funkce konektivity. V nabídce je ještě více elektrifikovaných pohonů, které mají delší dojezd a menší spotřebu. Zároveň šetří životní prostředí díky nižším emisím.

Mazda CX5

Na třetím místo se propracovala Mazda CX5 s celkovým hodnocením 95,64 %. Jedná se o rodinné SUV střední velikosti, které si hravě poradí i s náročnějším terénem. K tomu má rovněž podporu trakce.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Inteligentní systém pohonu všech kol zabraňuje prokluzu prostřednictvím odesílání správného točivého momentu na kola. Ve výbavě má 10,25″ velký dotykový displej, který nabízí mnoho funkcí a ocení ho celá řada řidičů.

Lexus NX

Nový Lexus NX vybojoval hodnocení 95,04 %, což jej umístilo na 4. příčku. Ten nabízí kromě působivého vzhledu také různé možnosti hybridních pohonů (plug-in hybrid a hybrid s autonomním nabíjením).

iZdroj fotografie: Depositphotos

Všechny vozy navíc disponují vysokým výkonem a úsporným provozem. Jeho bohatá výbava nabízí i 10“ head-up displej nebo hlasové ovládání „Hey Lexus“, které je nyní k dispozici i v Češtině.

Volkswagen T-Rock

Na posledním místě se v průzkumu umístil model T-Rock od koncernu Volkswagen. Poslední místo je v tomto kontextu však trochu jinak myšleno, protože dostat se mezi 5 nejlepších nových vozů je velký úspěch.

iZdroj fotografie: Depositphotos

T-Rock je první crossover značky Volkswagen a představuje spojení suverenity SUV a dynamických jízdních vlastností kompaktního vozu. Tento vůz má ve své výbavě systém sledování odstupu „Front Assist“ s funkcí nouzového brzdění City a s rozpoznáváním chodců.

Zdroj: Autoexpress

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články