Varování: Kdo bez ohlášení vystoupí ze svého auta, ten půjde za mříže na 8 let. Policie bude v těchto případech nemilosrdná

Ujíždět policii s několika zákazy řízení a mít přitom sbírku předmětů doličných vyžaduje opravdu zvláštní naturel. Nechat navíc ženu a dítě v autě, to je mimo veškeré chápání.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Velké problémy bude mít krajně nezodpovědný řidič, který se rozhodl opustit auto a nechal uvnitř manželku s několikaměsíčním dítětem. Jak se ukázalo později, dvaatřicetiletý muž měl přinejmenším několik důvodů, proč jednal tak, jak jednal. Přičemž opravdu zajímavá forma partnerství a otcovství v jednom to rozhodně nebyla. Jakkoli opustit auto s rodinou a nechat jej napospas policii zrovna jako příklad dokonalého jednání nevypadá. Pojďme se na ten únik z vozidla podívat společně.

Když už prchám před policií, tak aspoň zabrzdím vozidlo

Stalo se v nedalekých Kunicích – v obci Lehnica. Službu konající strážník přijal oznámení o muži, který údajně surovým způsobem přiměl nastoupit ženu i s dítětem do Mercedesu a ujel. Policisté okamžitě vyrazili na místo a zahájili pronásledování. Po dojetí Mercedesu rozsvítili světelnou a zvukovou signalizaci a chtěli řidiče zastavit, dvaatřicetiletý muž však prudce zrychlil. Uprchlík v jednu chvíli narazil do policejního auta a poté z auta vyběhl a dál unikal pěšky. 

iZdroj fotografie: Komenda Miejska Policji w Legnicy

Jakkoli už to samo o sobě není nic k následování, mohl vůz před takto náhlým „exitem“ alespoň zabrzdit. Když v něm tedy měl ženu a dítě. Vůz pachatele však dále pokračoval neřízen po silnici a reálně tak ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, stejně jako cestující uvnitř vozidla. Jeden z policistů se za 32letým mužem rozběhl, druhý naskočil do stále jedoucího vozidla, v němž, jak se ukázalo, byla žena s několikaměsíčním dítětem, a zastavil ho. Po chvíli byl zatčen i prchající muž.

Tradiční „spoluzavazadlo“ všech podobných typů: sáček s bílým práškem

Takto napsané to vypadá jako scénář béčkové detektivky z produkce Netflixu, žel popis přesně odpovídá skutečnosti. Po lustraci se ukázalo, že „uprchlík“ má opravdu pádné důvody, proč se nepotkat s policií. Krom zákazu řízení, dokonce několikanásobného, bylo totiž v autě k nalezení ještě několik dalších věcí, které policii velmi zajímaly. A obligátní „sáček s bílým práškem neznámého původu“, který snad vozí všichni desperáti s sebou jako příruční zavazadlo, byl jen jedním z nich. Více zpráva slezské policie:

22letý bezmozek v BMW si natáčel svou jízdu na telefon. Zabil přitom mámu ve Fabii, nenarozenou dceru a zmrzačil dva syny

Pachatelem se ukázal být dvaatřicetiletý obyvatel obce Kunice. Spolujezdcem byla jeho partnerka, se kterou cestovalo jejich osmiměsíční dítě. Po kontrole policejních systémů se ukázalo, že muž měl tři aktivní zákazy řízení. Při činnosti v autě navíc policisté našli 2 kusy střeliva a jeden paralyzér. Hned vedle vozidla byla nalezena kovová krabice s doklady a krystalickou látkou. Po otestování zajištěných krystalů testerem na drogy strážníci potvrdili, že se jedná o metamfetamin,“ říká dolnoslezská policie.

Nezodpovědnost a neurvalost na všech frontách. Škoda pro dítě

Tak to bychom měli. Jeden postřeh závěrem. Mít na „kontě“ tolik zákazů řízení, v autě pervitin a nábojnice, tak úplně poslední, co udělám, bude to, že do toho auta někoho natlačím násilím. Ony ty kamery bývají dnes i tam, kde je nečekáte. Jak vidno, určitým typům lidí není rady ani pomoci. A jak neurvale se staví k zákonům a zákazům, tak se podobně staví i k partnerským vztahům. Nyní mu za všechny trestné činy, kterých se dopustil, hrozí až 8 let vězení. Přísný, ale zřejmě spravedlivý součet.

Jak to vidíte vy? Byli byste pro podobně přísné postihy u silničních pirátů a „ujížděčů“ policejním kontrolám? Dejte nám vědět do diskuse pod článkem, děkujeme!

Byli byste pro přísnější postihy silničních pirátů?

Zdroj: Policie
Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články