Advokát odhalil podvod s fingovanými nehodami. Radí lidem, co dělat

                   

Fingované nehody jsou dnes poměrně časté. Řada lidí se tak snaží dostat peníze od samotných pojišťoven, ale i od účastníků dané nehody. A to přímo na místě. Osoba, která je v tu chvíli daným viníkem je často vystresovaná, vystrašená, a tak sáhne do peněženky a v obavách z budoucího postihu zdánlivému poškozenému vyplatí peníze. To je však velký chyba.

Dobře sehraný podvod

Advokát pracující pro pojišťovnu, Nikolay Dimitrov, v nedávné době odhalil zcela nový typ podvodu s fingovanými nehodami. I když reálně žádná škoda nevznikne, zdánlivý viník je o nemalou sumu lehčí. Vyplatí ji bez jakéhokoliv potvrzení, přímo na místě, domnělému poškozenému. Vše je ale dobře sehraný podvod.

Dítě v hlavní roli

Onen postup fingované nehody je stále stejný. Představte si, že jedete a najednou zpoza keře vyskočí do silnice dítě. V tu chvíli dupnete na brzdu a jakž takž zastavíte. V tu chvíli si říkáte, že dítě nedává pozor na cestu vstoupilo omylem. Tak tomu ale není. Skočilo tam schválně, a to proto, aby došlo k vytvoření domnělého problému – fingované nehody.

Seběhnou se ostatní

Zatímco vy se v danou chvíli ještě dostáváte z šoku a jste rádi, že se dítěti nic nestalo, seběhnou se jeho domnělí rodiče a další příbuzní. Klidně i pár desítek lidí, kteří na vás začnou doléhat, křičet na vás, nadávat vám, a dokonce i vyhrožovat. V tu chvíli se snažíte slovně bránit a tvrdit, že dítě vyskočilo z nenadání. Tato výmluva u nich neobstojí.

Chtějí peníze

V této vypjaté situace po vás chtějí peníze. začnou vyhrožovat policií, soudy, odškodným a podobnými věcmi. Vy jako řidič, který je zastrašen často sáhnete do své peněženky a vydáte jim peníze, abyste měli vše co nejdříve za sebou. Toto je ale velká chyba. V tu chvíli jste ukázkovou obětí podvodu.

Co v takové situaci dělat?

Zachovejte klidnou hlavu. Zůstaňte sedět ve voze, vytáhněte okénka a zamkněte se. Nijak nemluvte, negestikulujte, ani se nepokoušejte odjet – mohli byste někoho skutečně zranit. Na mobilu vytočte policii a zavolejte ji. Displej s vytočeným číslem ukažte přes sklo, aby agresoři viděli, komu voláte. Na policii nahlaste daný incident a počkejte příjezdu hlídky. Mezi tím dojde k tomu, že agresoři zmizí jako pára nad hrncem. Přesto doporučujeme na policii počkat a vše nahlásit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články