AERIUM AOVO PRO: Elektrokoloběžka, díky které necháte auto v garáži

Nemějte strach, auta a elektrokoloběžky dnes porovnávat nebudeme. Přece jen jde o úplně jiný typ dopravního prostředku.

                   

Pouze vám ukážeme, že existují situace, ve kterých se vám bude elektrokoloběžka hodit. Tím spíš, pokud si pořídíte praktický, skladný a výkonný model, jako je AERIUM AOVO PRO.  Jaké jsou jeho hlavní výhody a kam s ním můžete vycestovat? Ve spolupráci s prodejcem Vzdušín.cz si parametry a funkce tohoto modelu přiblížíme.

Skvělý poměr ceny a výkonu

Pokud budete s elektrokoloběžkou AERIUM AOVO PRO jezdit výhradně po městě, s výkonem 350W si bohatě vystačíte. V porovnání s celým trhem je sice průměrný, ale ve své cenové kategorii patří k TOP modelům. Za ideálních podmínek s ním můžete dosáhnout rychlosti až 31 km/h, která se dá omezit na zákonných 25 km/h, nezastaví vás tedy ranní špička a dokonce ani menší stoupání do 20 %. 

Lehká a skladná se slušným dojezdem

Elektrokoloběžka AERIUM AOVO PRO má nosnost 120 kg, přesto váží pouhých 12,5 kg, Snadno ji tedy přenesete nejen z kufru auta do domu, ale také vynesete do schodů nebo ji převezete v hromadné dopravě. Spousta lidí ji proto využívá i na delší trasy v kombinaci s vlakem nebo autobusem. 

i

I samotná koloběžka ale nabízí velmi dobrý dojezd, a to až 35 km na jedno nabití. I tentokrát je rozhodující vaše hmotnost a zároveň hraje roli typ terénu a způsob jízdy. Vysokokapacitní lithiová baterie se přitom obecně nabíjí okolo 5 hodin, ovlivňuje ji však úroveň vybití. Elektrokoloběžku tedy stihnete nabít nejen přes noc, ale třeba i během školního vyučování nebo pracovní doby. Jen s sebou musíte mít nabíječku.

Chytré funkce pro pohodlnou a bezpečnou jízdu

Technologické vychytávky by dnes měly být samozřejmostí, ale u některých cenově dostupných modelů je nenajdete. To naštěstí není případ elektrokoloběžky AERIUM AOVO PRO, která disponuje hned několika chytrými funkcemi a navíc má přehledný LCD displej, díky kterému můžete neustále sledovat rychlost, stav baterie i další parametry. Není tedy divu, že se už poněkolikáté stala vítězem testu nejlepších elektrokoloběžek.

Zároveň si jak na App Store, tak na Google Play můžete stáhnout aplikaci Aovo Pro, se kterou elektrokoloběžku uzamknete, aby případní zloději neměli žádnou šanci. Bezpečnou jízdu vám zajistí bezdušová protiskluzová kola, LED svítilna a zadní výstražné světlo. Odolnost proti vodě i prachu pak zajistí stupeň krytí IP64.

Praktický omezovač rychlosti

Výhodou je, že pro elektrokoloběžky platí stejná pravidla jako pro jízdní kola a další bezmotorová vozidla – řidičský průkaz tedy potřebovat nebudete. Navíc máte možnost si nastavit praktický omezovač rychlosti, který se obzvlášť ve městě bude hodit, protože zaručí plynulou jízdu i v hustém provozu. Maximální povolená rychlost je totiž 25 km/h a na chodníku pouze 6 km/h – ale tam by měly jezdit výhradně děti. Pro dospělé řidiče jsou určené cyklopruhy, cyklostezky a pravý okraj klasické vozovky.

Moderní minimalistický design

V jednoduchosti je krása. I tak můžeme tuto elektrokoloběžku charakterizovat, pokud se zaměříme čistě na její vzhled. Kombinace neutrální černo-šedé zkrátka nikdy nezklame a spojení s červenými detaily vytváří zajímavý efekt a dělá z ní stylový dopravní prostředek do centra města i na přilehlé cyklostezky.

Jedině od ověřeného prodejce

Při nákupu si nepořizujete jen samotný produkt, ale i dodatečné služby. Stoprocentní jistotu kvalitního zákaznického servisu vám k AERIUM AOVO PRO zajistí e-shop Vzdušín.cz, který se na elektrokoloběžky specializuje. Můžete si zde objednat i různé příslušenství i náhradní díly a vybírat z řady zajímavých modelů elektrokoloběžek. Stačí se podívat přímo na web a najít si mezi nimi svého favorita.

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články