Agresor na dálnici nevydýchal levoproudaře. V pravém pruhu bylo ale jiné auto a on se rozhodl proletět přímo mezi nimi

Nebezpečné předjíždění řidiče černého automobilu jen díky štěstí nezpůsobilo vážnou dopravní nehodu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Hromadné nehody na dálnicích nejsou ničím novým. Nejčastěji jsou způsobeny rychlou jízdou v kombinaci s nepozorností nebo nezodpovědností. Tento řidič černého automobilu měl na dálnici tak napilno, že se vůbec neobtěžoval počkat, až bude mít volnou cestu na předjíždění jiného vozidla jedoucího před ním. Jen díky pořádné spoustě štěstí a rychle reagujícím řidičům kolem se nikomu nic nestalo.

Jízda po dálnici může být pořádné drama

Dálnice je pro některé řidiče hotový ráj, pro jiné zkouška řidičských dovedností. Na druhou stranu existují také řidiči, kteří se dokonce dálnic bojí, a pokud je to možné, pro jistotu se jim vyhnou. Není se čemu divit. Někteří majitelé zejména luxusnějších automobilů jezdí tak rychle, že když se něco stane, nedokáží včas zareagovat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Přestože pokuty za příliš velkou rychlost na dálnici stále rostou, každým dnem se po těchto rychlostních silnicích prohání tisíce řidičů nepovolenou rychlostí a svou jízdou ohrožují kromě sebe také ostatní. Jedním takovým příkladem je i řidič černého luxusního automobilu. Měl tak moc naspěch, že se mu nechtělo čekat, než se uvolní levý pruh pro předjíždění. Vymyslel si tedy vlastní způsob, jak předjet vozidlo před ním.

Porušení pravidel silničního provozu

Incident se stal na dálnici a jeho záběry pořízené kolemjedoucím řidičem už zaplavily internet. Řidič černého automobilu nejprve předpisově předjel pomalejší automobil prostřednictvím levého pruhu. Vozidlo před ním však také předjíždělo, čímž obsadilo levý pruh. S tím si však zmiňovaný pirát nedělal starosti a jal se předjíždět oba automobily neuvěřitelným způsobem. Vybral si skulinku mezi auty a začal projíždět mezi nimi.

iZdroj fotografie: Policie ČR

Jeho čin byl velmi nebezpečný a stačilo málo, aby se předjíždějící řidiči lekli a strhli volant. Tento manévr byl nebezpečný i proto, že na takové předjíždění není nikdo za volantem zvyklý. Řidiči okolo si jej vůbec nemuseli všimnout a mohlo dojít ke srážce. Po předjetí daný řidič pokračoval zběsilou rychlostí, až se ztratil v dáli. Nebezpečnou situaci zachytila palubní kamera jednoho z řidičů, kteří byli svědkem nebezpečného předjíždění.

Zdroj: Bp-i Autósok Közössége

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články