Alarmy nejsou to jediné. Tyto způsoby ochrání auto před krádeží

                   

Krádeže vozidel nejsou nic výjimečného. Velmi často je auto ukradeno a za pár hodin doslova zmizí ze světa. Pojišťovna sice může proplatit škodu, ale co na tom, když jsme k našemu vozu měli určitý vztah. Pokud o něho nechcete přijít, podívejte se na výčet způsobů, jak se dá auto před zloději efektivně ochránit. Některé instalují lidé, jiné sami automobilky.

Slzný plyn

Unikátní bezpečnostní systém, který dokáže detekovat, zda se do vozu někdo dostal oprávněně, nebo nikoliv. Pokud jde o druhý případ, tak dojde k vypuštění slzného plynu, který útočníka paralyzuje. A ten s vozem nikam neodjede.

Ultrafialové záření

Poměrně sofistikovaný systém, kdy je ve voze využito zařízení emitující ultrafialové záření. Vůz sice pachatel může odcizit, ale následně je jednoduše identifikován policií. Ta má v rukou dostatečný důkaz.

GPS modul

Jednou z klasických forem je i GPS modul. Když je auto ukradeno, dá se celkem jednoduše vystopovat. Doma na počítači, ale i na mobilním telefonu lze snadno vidět, kde se právě vaše auto nachází.

Vypnutí motoru

Řada auto může být ovládána i na dálku. Pomocí chytrého telefonu je lze nastartovat – nebo v opačném případě i vypnout motor. Pachatel s vaším autem nikam nedojede. V kombinaci s GPS modulem ho i snadno najdete.

Kamerové systémy

Nemusí se jednat jenom o klasické kamery v do auta, které mohou odesílat data prostřednictvím internetu. Například Tesla používá integrované kamery, které se sepnou, pokud je u vozu cokoliv podezřelého.

Alobal

U vozů s bezklíčovým startováním hrozí, že majitelé zesílí signál z klíče, který máte doma a potom nastartují auto u vás před domem. Eliminovat to lze tím, že klíček zabalíte do alobalu. Nebo ho budete dávat do alobalové misky.

Ochranné folie

Mnoho zlodějů se do vozidla dostává tak, že prostě rozbijí okénko. Tuto činnost jim lze celkem jednoduše znesnadnit tím, že bude na sklo aplikována ochranná folie, která téměř eliminuje jakékoliv rozbití.

Botička

Nemusí ji dávat jenom policie. Může jít o efektivní vlastní ochranu. Stačí ji nasadit na kolo a máte jistotu, že případný nenechavec s vaším vozem nemá absolutně žádnou šanci kamkoliv ujíždět.

Parkování

Roli může hrát i to, kde zaparkujete. Doporučujeme frekventovaná místa, kam je dobře vidět. Případný zloděj by byl stále na očích, a tak si raději najde jiné auto, které parkuje tam, kam nikdo nevidí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články