Američané určili značky automobilů s nejmenší pravděpodobností selhání motoru v roce 2021

                   

Každý motorista má zájem vlastnit auto s vysoce kvalitní a spolehlivou pohonnou jednotkou, která dokáže spolehlivě sloužit po řadu let. Někdo možná řekne, že v dnešní době jsou všechny motory stejně špatné. Ve skutečnosti tomu tak ale není. Kvalita pohonných jednotek skáče poměrně silně nejen od značky ke značce, ale také od modelu k modelu.

Málokdo z tuzemských motoristů bude překvapen skutečností, že na konci roku obsadily první tři místa žebříčku bezchybnosti motorů automobilové společnosti z Japonska a Německa. Je to proto, že právě produkce těchto zemí tradičně nastavuje laťku v této i dalších oblastech. Pro mnohé však bude překvapivé, že na prvním místě v roce 2020  není Toyota. Hodnocení spolehlivosti motoru se tradičně sestavuje na základě analýzy četnosti rozsvícení symbolu „Check Engine“ na palubní desce. Celkově odborníci analyzovali 19,5 milionu automobilů, které byly vyrobeny v letech 1996 až 2020.

iZdroj fotografie: Pixabay

V roce 2020 se nejnižší množství kontrolek motoru rozsvítilo u vozů značky Mitsubishi. Jeho index je 0,66 bodu. Druhé místo obsadila německá společnost Mercedes-Benz, jejíž vozy jí přinesly indexový ukazatel 0,74 bodu. Motory značky Volkswagen obsadily podle výsledků uplynulého roku třetí místo: 0,81 bodu indexu kontrolky motoru.

i Zdroj fotografie: Tiskové materiály Mitsubishi

Na seznamu nejspolehlivějších motorů následují tito výrobcii: Buick – 0,84, Ford – 0,89, Mazda a BMW s 0,93 a 0,94 bodu. Prvních deset značek uzavírají značky GMC, Subaru a Cadillac. Motory GMC dokázaly získat 0,97 bodu. Poslední dvě z uvedených značek vykázaly index 0,99 bodu.

i Zdroj fotografie: Pixabay

Současně odborníci shromáždili údaje o nákladech na opravu energetických jednotek. Po rozsvícení kontrolky motoru je nejlevnější opravit vozy značky Kia – v průměru 322 $. Chrysler je na druhém místě s $ 333. Na třetím místě byly vozy Mazda – 339 $. Další jsou vozy Hyundai, Dodge a Jeep. Průměrné náklady na jejich opravu se pohybují ve výši 350 až 360 dolarů. Devět nejlevnějších oprav uzavírají Chevrolet, Ford a GMC. Jejich motory jsou opravovány v průměru od 370 do 385 dolarů. V první desítce jsou vozy Volkswagen s průměrnými náklady na opravu 413 USD.

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články