Američané zveřejnili nejméně spolehlivé značky aut letošního roku

                   

Koupit dobré auto, to může být oříšek. Nejenom pokud se rozhodnete pro koupi ojetiny, ale i pokud se rozhodnete koupi auto nové. Proto se hodí dát na rady odborníků. Nejlépe těch z amerického JD Power, kteří přišli s celkem zajímavým žebříčkem. V něm zveřejňují deset nejméně spolehlivých značek pro letošní rok. O jaké jde?

Subaru

Pro někoho ideální volba, ale podle statistik JD Power se jedná o značku, která není příliš dobrá, pokud jde o riziko problémů. U 100 aut se objevilo celých 154 hlášených problémů. A to není málo.

Infiniti

Určitý symbol prestiže, ale realita může být o trochu jinde. Podle statistik JD Power se na každých 100 daných vozidel objeví hlášení o počtu 155 problémů. I proto experti radí dát si pozor.

Dodge

Poměrně ikonická a mnohými prvky charakteristická značka. Kdo má zálusk na Dodge, měl by vědět, že i tato značka spadá do tohoto příliš nelichotivého žebříčku, jelikož ke stovce automobilů se váže hlášení 158 problémů.

Jeep

Mnozí lidé mají značku Jeep spojenou se zdoláváním terénu. Ne vždy se ale jedná o dobrou volbu. Když se objeví číslo 159, které značí počet hlášených problémů na stovku aut, není divu, že se mnozí raději poohlédnou jinde.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Fiat

Mezi mnohými nemá Fiat moc dobrou pověst. Je vidět, že se nejedná zase o tak velký mýtus, jelikož na tom přece jenom něco bude. Statistiky JD Power říkají, že na stovku vozidel je hlášeno přesně 160 poruch.

GMC

Tahle auta jenom tak nepřehlédnete. Vozy GMC kromě jiného vynikají svou robustností a velikostí. Tedy pokud je potkáte na silnici a nebudou v servisu. Tam mohou být často, jelikož ke stovce vozů se váže hlášených 162 problémů.

Volvo

Značka je obecně jasným symbolem bezpečnosti. V mnoha ohledech jsou vozy Volvo skutečně průkopnické. Mnozí je mají také za symbol spolehlivosti a kvality, i když to v současné době nemusí být až tak pravda. 185 problémů na stovku vozů to jasně potvrzuje.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Jaguar

Určitý symbol luxusu a jedinečnosti. Že však vozy Jaguar nevynikají kvalitou, to není zase až tak nic nového. Nyní je to opět potvrzeno. A to statistickými čísly, která jasně říkají, že na 100 vozidel této značky je hlášeno 186 problémů.

Chrysler

V Evropě nejsou vozy Chrysler zase až tak populární. To v Americe je tomu jinak. Nutno však říci, že dle současných statistik se nejedná o značku, která by svou kvalitou vynikala. Na stovku vozů připadá hlášených 214 problémů. To jsou více než dva na každé auto.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Land Rover

Stačí se podívat na toto auto a zamilujete se do něj. Potom se podíváte na cenu a budete přemýšlet, zda si ho pořídit. Možná vám napoví čísla od JD Power. Ty ho řadí na první pozici nejméně spolehlivých značek pro rok 2020. To proto, že na stovku aut náleží 220 hlášených problémů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články