Arabský šejk má největší pick-up na světě. Jsou v něm i 4 pokoje

                   

Jak vypadá největší auto na světě? Pokud si pod tímto pojmem představujete známé monster trucky, tak jste už celkem blízko. Ale stále to není ono. Největší auto na světě, tedy lépe řečeno největší pick-up, má jeden arabský šejk. A jeho auto je skutečně unikátní.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Milovník unikátních aut

Caliph ibn Zayed Al Nahyan je šejk, který si na nedostatek peněz rozhodně nemůže stěžovat. A s tím mimo jiné souvisí i jeho velká vášeň, kterou jsou automobily. Má poměrně obsáhlou sbírku zajímavých a exkluzivních automobilů. Tu největší pozornost však přitahuje jenom jeden. I pro svou velikost. Jde o vůz s označením Dodge Power Wagon, který zkrátka nelze přehlédnout.

Osmkrát větší než klasický sériový model

Jeho Dodge Power Wagon je osmkrát větší než klasický sériově vyráběný model tohoto pick-upu. Už to samo o sobě ukazuje, jak obrovský daný vůz musí být. V praxi se už nejedná jenom o dopravní prostředek, ale v podstatě o obří dům na kolech, ve kterém najdete hned 4 prostorné a samozřejmě i klimatizované pokoje. Auto tak může být vhodné na pohodlné cestování tam, kde nechceme řešit hotel či jiné ubytování.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Celkem toto auto váží 50 tun a rozhodně nejde o model, který by byl určený jenom do sbírky. Tohle auto je zvětšeninou sériového modelu, která skutečně jezdí. K pohonu je využíván motor s výkonem 300 koní. Co je na tomto voze také unikátní, to je i fakt, že se jedná o jeden jediný exemplář na celém světě. To má vliv i na jeho cenu, jelikož ta je v podstatě nevyčíslitelná a těžko dělat konkrétní odhady.

Velikost, která bere dech

Málokdo si dokáže představit, jak ve skutečnosti vypadá auto, které je osmkrát větší, než klasický sériový pick-up. Stačí však k němu postavit jakéhokoliv dospělého člověka, nebo k němu zaparkovat jakýkoliv běžný automobil a v tu chvíli je celkem jasně vidět, že toto auto je větším obrem, než se může z popisu zdát.

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná