Audi e-tron 50 quattro má být levnější alternativou. Nabídne však i výrazně nižší dojezd

                   

Uvedení vozu Audi e-tron 55 quattro bylo velmi očekávanou událostí. Když však byly zveřejněny ceny auta, bylo to pro mnohé drobné zklamání. Naprostý základ pořídíte za cenu necelých 2 100 000 Kč. To rozhodně není nijak malá suma. A co teprve, když k tomu přidáte různé další pakety výbavy, aby auto splnilo vaše požadavky. Podobné hlasy se objevovaly i v jiných zemích a to byl dost možná důvod, proč se v Audi rozhodli uvést na trh i levnější alternativu.

Jak vypadá novinka Audi e-tron 50 quattro

Jak vidíte, rozeznat tyto vozy lze podle číslovky v samotném názvu. Pokud jde o jejich designové provedení, jsou úplně stejný. Rozdíl je hlavně ve dvou věcech. Je to cena, což mnohé potěší, ale také akumulátor a výkon, což už může mnohým dělat vrásky na čele. Na druhou stranu menší baterie znamená i nižší hmotnost. Jak to tedy je? Porovnejme si oba modely. Než se k porovnání dostaneme, uveďme například i to, že i tato slabší varianta Audi e-tron 50 quattro podporuje rychlé nabíjení a dodat akumulátoru energii na 80 % se dá zvládnout už za 30 minut.

Porovnání obou modelů

Nejprve začneme modelem Audi e-tron 55quattro. Ten nabídne v základu 360 koňských sil, přičemž krátkodobě mají motory nabídnout i možný výkon 480 HP. Zrychlení z 0 na 100 km/h automobil zvládne za zá 6,6 sekund. Jelikož jde o elektromobil, je velmi důležitým parametrem dojezd. Podle současného standardu WLTP je to až 417 kilometrů.

A nyní se na trhu objevil vůz Audi e-tron 50 quattro. Jeho výkon je rozhodně menší, jelikož činí pouze 312 koní. Zrychlení z 0 na 100 km/h má však stále slušné, dokonce velmi podobné. Zvládne to za pouhých 7 sekund. Slušná je také maximální rychlost, jelikož s vozem bez problémů dosáhnete hodnoty 189 kilometrů v hodině. Obojí dáno hlavně tím, že vůz je podstatně lehčí, a to o zhruba 120 kilogramů. To především díky baterii s menší kapacitou, která samozřejmě znamená i nižší dojezd. Ten je o zhruba sto kilometrů menší a má činit kolem 300 kilometrů v hodině.

Cena? Zatím neznámá

Jediné, co o vozu Audi e-tron 50 quattro  ještě nevíme, to jsou jeho ceny. Samotné Audi však potvrdilo, že by cena mala být vzhledem k parametrům výrazně nižší, než u modelu Audi e-tron 55 quattro. Nechme se tedy překvapit, co u Audi znamená slovo „výrazně“ a zda se skutečně bude jednat o víceméně dostupný elektromobil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články