Aukce vozu Škoda Octavia dovezeného ze Švýcarska | AutoŽivě

Aukce Škody Octavia dovezené ze Švýcarska skončila fiaskem. Už tušíte, co je špatně? Bingo!

Je známo, že trh s ojetými auty zaplavují většinou stočené vozy, které jsou náchylné k nehodám. Tento příběh však nabírá úplně jiné obrátky.

i Zdroj fotografie: Škoda
                   

Každý trh s ojetými vozy zaplavují každým rokem auta se stočeným kilometry, která jsou mimo jiné také často náchylná k nehodám. V sousedním Polsku se však objevil jeden velmi neobvyklý případ, kdy se prodejce snažil zakrýt úplně něco jiného. Aukce vozu Škoda Octavia nesl název: „krásná barva, perfektní stav“. Avšak problém spočíval v tom, že tento model byl dovezen před měsícem ze Švýcarska, kde v tu dobu řádilý hrozivé povodně. 
Škoda Octavia, kterou zasáhly povodně 

Určitě není nutné připomínat, jak vypadal začátek července v sousedním Německu, Belgii nebo Švýcarsku. Evropu zasáhla vlna povodní a všichni tak jistě očekávali, že dříve či později se v evropských státech začnou objevovat auta, která byla nějakým způsobem povodněmi zasažena. Tato Škoda Octavia je toho dokonalým příkladem. Dostala se totiž na polský web bez-wypadkowe.net, kde byla označená jako auto s krásnou barvou a vůz v perfektním stavu. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Později se však zjistilo, že vůz byl do Polska dovezen poté, co ho autor inzerátu odkoupil ve švýcarské povodňové aukci, do níž se dostal 29. června 2021. Během této doby měl vůz také poškozenou elektrickou soustavu, jenže to už vepsané nikde nebylo. V technickém průkazu pouze stálo, že tato Škoda třetí generace byla poprvé zaregistrována 30. prosince 2016 a od té doby její motor 1.4 TSI najel 77 230 kilometrů. Největším problémem však není počet najetých kilometrů, ale právě záplavy.

I vůz po povodni však lze používat

V Polsku však už vůz vypadal úplně jinak, ale bohužel pouze na oko. Aukce samozřejmě proběhla, ale po jejím ukončení si správci webu prodejce ihned vyhmátli. Určitě si tak navždy zapamatují tuto slavnou větu, která byla v popisu inzerátu„Krásná Škoda Octavia v senzační modré barvě (metalíza). Přivezeno ze Švýcarska před měsícem. Perfektní stav. Rok výroby 2017.“ 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak však autoři webových stránek poznamenávají, záplavy nejsou ještě tím konečným rozsudkem pro auto. I vůz po přírodních katastrofách lze zachránit a používat je ještě mnoho let. Problémem jsou však bohužel nepoctiví prodejci, kteří se takové skutečnosti snaží za každou cenu skrýt. Pokud tedy uvažujete o koupi ojetého dováženého vozu, buďte ještě ostražitější než obvykle. V žádném případě nekupujte vůz, aniž byste si nejprve ověřili jeho historii.

Zdroj: bez-wypadkowe.net

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 1380 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Nejstrašidelnější vojenská místa, kde si vzalo život nespočet vojáků i běžných občanů. Duchové padlých zde straší dodnes
Události247.cz
Řidič srazil na přechodu mladou dívku. Poplácal ji po ramenou a z místa nehody ujel
VědaŽivě.cz
Znáte původ pohádky o Červené karkulce? Vlk nebyl vždy ten špatný. Prvotní variace příběhu se od toho dnešního liší
adbz.cz
Postavili 2 kontejnerové domky celkem za půl milionu korun. Příjem z jejich pronájmu jim teď vynáší 20 tisíc měsíčně