Auto za velkoobchodní cenu? Populární značka takový model nabízí, zákazníci ho za tyto peníze chtějí, líbí se jim i spotřeba

Auto stojí hluboko pod milion korun a zdá se, že nemá jedinou chybu. Je ovšem jen pro jeden druh řidičů, milovníci klasiky se otočí zády.

i Zdroj fotografie: Fiat
i Zdroj fotografie: Fiat
i Zdroj fotografie: Fiat
i Zdroj fotografie: Fiat
i Zdroj fotografie: Fiat
Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
                   

Jaké auto si koupit jako nové? Dnešní zákazníci mají na trhu s automobily relativně obrovský výběr. Konečné rozhodnutí závisí na mnoha faktorech, nejvíce asi na penězích, které jsou lidé ochotni utratit, na výbavě vozidla, spotřebě. Kombinace atraktivního designu a kompaktních rozměrů, ideálních pro městskou dopravu, činí jeden model zvlášť oblíbeným mezi řidiči v sousedním Polsku.

Nulové emise, slušná cena a dobrá výbava. Má to chybu?

Auto je to nejen cenově dostupné, ale také ekologické. Podle všeho jde o model v současné době nejzajímavější pro ty, kteří hledají ekonomické auto s nulovými emisemi. Mezi mnoha dostupnými modely s elektrickým pohonem si podle polských měřítek zasluhuje zvláštní pozornost Fiat 500. Díky 100% elektrickému pohonu jsou provozní náklady minimální. To činí tento vůz velmi atraktivním pro každodenní dojíždění. Poláci ho milují.

iZdroj fotografie: Fiat

Asi proto, že nemusí utrácet za nové auto ohromné částky nad milionem korun v přepočtu. Jde o cenově dostupný model pro všechny, nikoliv luxusní auto pro vyvolené. Fiat 500 s elektrickým pohonem je cenově dostupný pro širokou veřejnost, ačkoli neztrácí na stylu ani výbavě. Auto začíná na ceně 777 000 Kč v přepočtu. A to bez dotací v rámci programu My Electric. S příplatky se cena zvýší, ale stále zůstává dostupná pro většinu zákazníků.

Čínská automobilka zkopírovala Porsche a bude je prodávat v Evropě. Cena je absurdně nízká

Tento model nabízí výkon 95 koní a skvělou výbavu, liší se od tradičních modelů se spalovacím motorem. Pro polské zákazníky fungují různé pobídky a programy. Chytrý pronájem, 0% úvěr s pevnými splátkami, úvěr 60/40 a leasing. Jak je to s Fiatem 500 v elektrické verzi u nás? Základem nabídky je Hatchback s kapacitou 23,8 kWh a výkonem 70 kW/ 95 koní, který ujede na jedno nabití 190 km. Základní cena vozu je 739 900 Kč.

V ČR se cena auta posunula ještě níž, než je u sousedů

Ta je aktuálně snížena na akční cenu 699 900 Kč. Hatchback s vyšší kapacitou 42 kWh má výkon 87 kW/ 118 koní a teoretický dojezd 320 km. Stojí od 839 900 Kč, respektive 819 900 Kč v akci. Cabrio s kapacitou 42 kWh stojí 914 900 Kč, tedy 894 900 Kč v akci. Specifikace RED v karoserii Cabrio s kapacitou 42 kWh je nejdražší položkou v ceníku a stojí bez slevy 949 900 Kč a 922 900 v akční nabídce. S cenou lze pohnout směrem nahoru prostřednictvím příplatkové výbavy a doplňkových paketů.

iZdroj fotografie: Fiat

Tím nejdražším je paket La Prima pro Cabrio. Zahrnuje 17″ kola z lehkých slitin, FULL–LED světlomety, automatické dálkové světlomety, elektrochromatické vnitřní zpětné zrcátko, koberečky, chromované detaily, zatmavená zadní a boční okna, FIAT monogramy na plátěné střeše, prémiová sedadla a volant s monogramem FIAT, čalouněnou palubní desku. Stojí 53 000 Kč. I u nás nabízí Fiat různé možnosti financování, tak třeba prodej na úvěr s úrokovou sazbou od 3,93 %. Anebo operativní leasing od 12 500 Kč včetně DPH, zahrnující servis, kompletní pojištění, asistenční služby a pneumatiky.

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie

Líbí se vám elektrický Fiat?

Zdroj: Fiat
Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Komárek

Polovinu svého života strávil ve Velké Británii, kde psal 12 let pro přední automobilová média jako Autocar, Carwow a TopGear. Nyní přináší svůj jedinečný pohled do AutoŽivě. Aktivně se účastní amatérských závodů a předtím, než se stal novinářem, pracoval na vývoji závodních motorů.

Zobrazit další články