Auto jako otvírák na lahve: Poslouží přezka bezpečnostního pásu a očko, do kterého zapadá zámek dveří

V autě se hodí mít nejenom potřeby pro jízdu jako takovou, ale i další praktickou výbavu. Když něco chybí, může přijít na řadu kreativita.

i Zdroj fotografie: Martin Sedláček pro AutoŽivě
                   

Každý správný muž má u sebe nůž. Otřepané přísloví lze brát jak doslova, vztaženo na nůž, ale také v širším smyslu, jako že se vyplatí mít u sebe ve správný čas správné vybavení. Někdy je třeba sáhnout po drobnosti, a pokud není po ruce, dokáže tento fakt dost znepříjemnit život. Škoda Auto má svůj program, který se jmenuje Simply Clever. Jde o prvky a doplňky, jež jsou pevnou součástí novodobých vozů značky Škoda.

Nůž, zápalky, lano nebo baterka. Co všechno se může hodit?

Ty se netýkají přímo jízdy jako takové, zahrnují třeba i deštník. Koncept výbavy Simply Clever se poprvé objevil v roce 2001 při představení Superbu první generace. Zásadní zlom pak nastal v roce 2003 u konceptu Roomster, kdy se doplňky setkaly s velkým ohlasem. Dnes má program několik desítek prvků – dá se jich napočítat minimálně na šedesát – a jde o detaily, které se skutečně hodí. Populární škrabka ve víčku nádrže je jedním z příkladů.

iZdroj fotografie: Škoda

V době, kdy světu vládne plast a snad všechny nápoje se dají koupit v PET lahvích, by se zdálo, že není třeba mít u sebe otvírač na korunkové uzávěry. Do chvíle, než řidič takový otvírák potřebuje. Internetový rádce a zlepšovatel SmartFox radí, jak použít výbavu auta z kategorie bezpečnosti pro otevírání lahví s nápoji. Video je sice v angličtině, avšak se zapnutými titulky bude vše srozumitelné, ostatně rada se dá pochopit i bez překladu a bez popisku.

Většina nápojů je dnes v PET lahvích, co ale klasické lahve?

SmartFox používá k otevírání korunkových uzávěrů přezku bezpečnostního pásu. Jak se ukazuje, otvor v přezce lze přesně nasadit na uzávěr lahve a použít jako otvírák. Nicméně je tady nutné dát pozor na jednu věc. Přezka je pochromovaná a korunkový uzávěr ostrý. Může na přezku, respektive na chrom, působit destruktivně. Byla by asi škoda poškrábat přezku, a vystavit ji tak riziku koroze. To je asi lepší si jednu lahev pití odpustit.

iZdroj fotografie: Martin Sedláček pro AutoŽivě

Další možností je očko, do kterého zapadá zámek dveří. Tam nehrozí poškození chromu, tento díl obvykle není tímto kovem ošetřen. Na druhou stranu může být tato součástka namazána vazelínou. Pak hrozí kontaminace hrdla lahve a následný styk rtů s mazivem při pití. Ve výsledku se dají tyto detaily použít na otevírání lahví, ale spíše jen ve stavu nejvyšší nouze.

Máte v autě otvírák?

Zdroj: Smart Fox
Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě na vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články