Automobilka Geely vytvořila filtr, který v autě chrání cestující před koronavirem

                   

Koronavirus je aktuálně velký strašák po celém světě. Lidí se snaží více dbát a hygienu, stejně jako začínají nosit i roušky. Co ale při cestování v autě, kde se mohou všichni pasažéři celkem jednoduše nakazit vlivem cirkulace vzduchu? Na toto má odpověď automobilka Geely, které se rozhodla vyvinout unikátní filtr proti koronaviru.

Hotovo měla za 3 týdny

Unikátní na tom všem je, že celý vývoj daného prvku trval automobilce Geely pouze zhruba 20 dní. Takto málo času jí stačilo k tomu, aby vyvinula řešení, které dokáže před nákazou koronavirem skutečně ochránit. A nejde jenom o řešení na papíře, ale jde o speciální filtry, které jsou okamžitě použitelní v jejich vozech. Řešení nese označení G-Clean Intelligent Air Purification System (IAPS) a skutečně má být schopné zastavit šíření koronaviru v rámci vozu.

Skládá se ze dvou částí

Vytvořený G-Clean Intelligent Air Purification System (IAPS) se skládá ze dvou částí. První je v podstatě klasická, jelikož se jedná o uhlíkový filtr, který dokáže pohlcovat běžné pachy. Druhou částí je však iontový generátor, jehož schopností je eliminovat bakterie, viry, ale také plísně i houby. Jde tak o systém, který je v podstatě srovnatelný s maskami spadající do třídy N95. jednoduše řečeno, sezení a jízda v takovém voze je zárukou, že cestující bude před koronavirem ochráněn.

Už se instalují do nových aut

Nejenom, že Geely zareagovala bleskově, pokud jde o samotný vývoj. K rychlé reakci došlo i v souvislosti s tím, kdy bude tento typ filtru dostupný ve vozech. Do nových aut se totiž již filtr začal montovat. Kdo si tedy koupí vůz, který sjel z výrobních linek po prvním březnu, ten by měl mít jistotu, že auto bude bezpečné i v tomto ohledu, jelikož zde bude již instalován účinný G-Clean Intelligent Air Purification Systém. Toto by navíc mohlo dát automobilce i zajímavý náskok před konkurencí, a to s ohledem na fakt, že zájem o nové vozy je nyní v Číně minimální.

Foto: Pixabay.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články