Automobilky na rok 2021 připravují nové řady elektromobilů - AutoŽivě

Automobilky na rok 2021 připravují nové řady elektromobilů

I na tento kalendářní rok připravuje řada automobilek nové modely, s rostoucí poptávkou se zaměřily mimo jiné i na vozidla s elektromotorem.
i Zdroj fotografie: Škoda

Posledních několik let stále roste chtíč zákazníků řídit elektromobil a trend výrobců vozidel opustit fosilní paliva. Tento rok není příliš odlišný a většina firem představí nové modely vozidel s alternativním pohonem. Od Tesly očekává elektromobil téměř každý, nicméně letos je možné očekávat taková auta i od Mercedesu, Hyundaie, BMW nebo dokonce společnosti Jeep.




Škoda Enyaq

Tato původně česká automobilka z německého holdingu Volkswagen Group již dříve představila plně elektronické Citigo, nyní nabídku vozidel s alternativním pohonem rozšiřuje. Už jste možná slyšeli o řadě iV, čistě elektřinou je poháněn však i Enyaq, jeden z crossoverů Škody. Letos by měla společnost představit jeho novou pětidveřovou kupé verzi.

iZdroj fotografie: Skoda

Škoda Enyaq je dalším plně elektronickým vozidlem hned po Citigo a řadě iV.

Audi e-tron

Další z holdingu Volkswagen Group automobilka Audi by měla v roce 2021 představit plně elektronickou verzi SUV Q2 s označením e-tron. Mimo to hodlá společnost vyrábět sériově i další vůz, a sice model Q4, taktéž jako e-tron, který by mohli zařadit do prodeje ještě letos. Zvláštní kosmetické úpravy nečekejte, obě vozidla se budou výrazně podobat těm s motorem na fosilní paliva.

iZdroj fotografie: Audi

Audi Q4 e-tron se od Q4 se spalovacím motorem neliší nijak výrazně.

Jeep Wrangler 4xe

Americká automobilka, která se dříve zabývala výrobou terénních osobních vozidel už má za sebou i některé modely, s nimiž můžete bez problémů jezdit i po městě. Nedávno odstartoval její projekt označen 4xe, ten zdobí auta s pohonem všech 4 kol pomocí elektřiny. Letos by se měl k rodině 4xe přidat i ikonický Wrangler Rubicon, který bude možné zakoupit v příštím roce.

iZdroj fotografie: Jeep

Řidiči vozů Jeep se bojí, aby elektromotor neubral Wrangleru na výkonu v terénu.

BMW i4 a iX

Pozadu s technologiemi nezůstává ani známá německá automobilka BMW, ta přišla před pár lety s řadou označenou písmenem „i“ značícím elektronický pohon. V roce 2021 bychom se měli dočkat modelu i4 Gran Coupe se dvěma motory a pohonem všech 4 kol. Dalším připravovaným je SUV iX, to by se mohlo do prodeje dostat koncem letošního roku.

iZdroj fotografie: BMW

Příznivci BMW nebyli spokojeni s novým designem přední masky iX.
147 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 294 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Bývalý ruský kapitán ukradl lodní šrouby svého torpédoborce
Události247.cz
Za návštěvu hospody zaplatíte až 6 000 Kč měsíčně. „Popíjet“ budou moci pouze testovaní, jenže antigenní test nestačí
VědaŽivě.cz
Prodloužit životnost baterie telefonu není složité. Rozhodující je způsob nabíjení
adbz.cz
Neobvyklé zalévání orchidejí zajistí, aby vždy krásně kvetly a měly násobně více pupenů