Automobilky na rok 2021 připravují nové řady elektromobilů

I na tento kalendářní rok připravuje řada automobilek nové modely, s rostoucí poptávkou se zaměřily mimo jiné i na vozidla s elektromotorem.

i Zdroj fotografie: Škoda
                   

Posledních několik let stále roste chtíč zákazníků řídit elektromobil a trend výrobců vozidel opustit fosilní paliva. Tento rok není příliš odlišný a většina firem představí nové modely vozidel s alternativním pohonem. Od Tesly očekává elektromobil téměř každý, nicméně letos je možné očekávat taková auta i od Mercedesu, Hyundaie, BMW nebo dokonce společnosti Jeep.

Škoda Enyaq

Tato původně česká automobilka z německého holdingu Volkswagen Group již dříve představila plně elektronické Citigo, nyní nabídku vozidel s alternativním pohonem rozšiřuje. Už jste možná slyšeli o řadě iV, čistě elektřinou je poháněn však i Enyaq, jeden z crossoverů Škody. Letos by měla společnost představit jeho novou pětidveřovou kupé verzi.

iZdroj fotografie: Skoda
Škoda Enyaq je dalším plně elektronickým vozidlem hned po Citigo a řadě iV.

Audi e-tron

Další z holdingu Volkswagen Group automobilka Audi by měla v roce 2021 představit plně elektronickou verzi SUV Q2 s označením e-tron. Mimo to hodlá společnost vyrábět sériově i další vůz, a sice model Q4, taktéž jako e-tron, který by mohli zařadit do prodeje ještě letos. Zvláštní kosmetické úpravy nečekejte, obě vozidla se budou výrazně podobat těm s motorem na fosilní paliva.

iZdroj fotografie: Audi
Audi Q4 e-tron se od Q4 se spalovacím motorem neliší nijak výrazně.

Jeep Wrangler 4xe

Americká automobilka, která se dříve zabývala výrobou terénních osobních vozidel už má za sebou i některé modely, s nimiž můžete bez problémů jezdit i po městě. Nedávno odstartoval její projekt označen 4xe, ten zdobí auta s pohonem všech 4 kol pomocí elektřiny. Letos by se měl k rodině 4xe přidat i ikonický Wrangler Rubicon, který bude možné zakoupit v příštím roce.

iZdroj fotografie: Jeep
Řidiči vozů Jeep se bojí, aby elektromotor neubral Wrangleru na výkonu v terénu.

BMW i4 a iX

Pozadu s technologiemi nezůstává ani známá německá automobilka BMW, ta přišla před pár lety s řadou označenou písmenem „i“ značícím elektronický pohon. V roce 2021 bychom se měli dočkat modelu i4 Gran Coupe se dvěma motory a pohonem všech 4 kol. Dalším připravovaným je SUV iX, to by se mohlo do prodeje dostat koncem letošního roku.

iZdroj fotografie: BMW
Příznivci BMW nebyli spokojeni s novým designem přední masky iX.
Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články