Barva auta prozrazuje osobnost a charakter majitele. Vědci zveřejnili seznam významů. Co říká o vás?

Barva auta prozrazuje, jaký charakter má jeho majitel. Tajemství, které má zůstat skryto, vypluje na povrch.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Barva vozidla není jen estetickým prvkem, ale může také mnohé prozradit o osobnosti a charakteru majitele. Na první pohled to může působit jako esoterika. Ovšem vědci a odborníci na barvy tvrdí, že za tímto fenoménem se skrývá věda a psychologie. Co mohou barvy vozidel o řidičích vypovídat? Výzkumy ukazují, že volba barvy vozidla může něco prozradit dost o stylu, vkusu a přístupu majitele k životu.

Zelená a modrá, pro blázna dobrá? Barva prozrazuje řidiče

Za jedním z mnoha popisů odstínů a barev a souvisejících charakterů jsou Marcy Cooperman, profesorka teorie barev v newyorském designérském studiu Parsons The New School of Design, doktorka psychologie Sally Augustin, konzultantka mnoha slavných značek, a poradkyně na barvy Leatrice Eisemann, která hvězdám showbyznysu pomáhá utvářet jejich image. Při pohledu na nějaké zajímavé auto se může člověk zamyslet nad tím, co jeho barva prozrazuje o jeho majiteli. A při plánu koupě nového vozidla je vhodné přemýšlet nad odstínem laku karoserie.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Červená barva auta je spojována s lidmi, kteří jsou společenští, veselí, impulzivní a ambiciózní. Majitelé červených aut rádi vyčnívají, jsou středem pozornosti a touží po vedení. Tato barva vozidla vyjadřuje jejich touhu po plném a vášnivém životě. Naopak řidiči s auty šedé barvy preferují konzervativní a vyvážený přístup. Jsou odolní vůči stresu, klidní, důstojní a oceňují stabilitu a tradice. Nevyhledávají pozornost a spíše vyhledávají rovnováhu a kompromisy. Stříbrná barva je často zvolena lidmi, kteří kladou důraz na prestiž a postavení.

Konzervativní versus šílená. Zcela mimo je asi jen růžová

Majitelé stříbrných aut jsou praktičtí, aktivní, kreativní a mají dobrý vkus. Tato barva navíc skvěle zamaskuje nečistoty, což vyhovuje těm, kteří vedou hektický životní styl. Modrá barva vozidla charakterizuje lidi s velkým smyslem pro spravedlnost a empatii. Jsou věrní, optimističtí a snášejí stres s nadhledem. Jsou to na rodinu zaměření lidé, čestní a vážící si upřímnosti. Milovníci zelených aut mají značné sebevědomí a obvykle nezávislé mínění. Jsou milí, trpěliví a ochotní pomáhat.

Jaká barva je pro vaše auto nejlepší z hlediska výhod?

Zelená barva je považována za vyváženou a přirozenou, což odráží i osobnost jejích majitelů. Hnědá barva auta je oblíbená u lidí, kteří se rádi drží nohama na zemi, nebojí se budoucnosti a preferují praktičnost a spolehlivost. Žlutá barva vyjadřuje radost a optimismus. Ti, kteří si vybírají žlutá auta, mají tendenci vidět ve všem pozitiva a vnímat sebe i okolní svět s humorem a štěstím. Černá barva vozidla je symbolem síly a sebejistoty. Majitelé černých aut jsou často charismatické a atraktivní osobnosti. Stojí pevně nohama na zemi a neřídí se módou či trendy.

iZdroj fotografie: Martin Sedláček pro AutoŽivě

Bílá nebo světle béžová barva je spojována s čistotou a svěžestí. Majitelé těchto aut bývají perfekcionisté. Vkusní, styloví a sebevědomí. Samozřejmě je důležité brát tyto charakteristiky s určitou rezervou, neboť barva auta může být ovlivněna i jinými faktory, jako je aktuální nabídka na trhu, móda, osobní preference nebo cena. Nicméně výzkumy ukazují, že volba barvy vozidla může něco prozradit o stylu, vkusu a přístupu majitele k životu.

Jakou barvu máte vy? Sedí to?

Zdroj: Nexen Tire
Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Komárek

Zobrazit další články