Za takové předjíždění by měl řidič dostat doživotní vězení. Tragickou nehodu s kamionem zaznamenala palubní kamera

Stále se zvyšující počet aut znamená i mnohem hustší provoz. Ten rovněž vede k častým nehodám, které mohou mít fatální následky.

i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Nejčastějším problémem, kterého se mnozí řidiči dopouštějí, je nesprávné předjíždění. Nejenže často nedodržují bezpečnou vzdálenost od předjížděného auta, ale také předjíždějí ve velké rychlosti. Problémem je i to, že mnohdy chybně odhadnou vzdálenost a rychlost vozidla ve vedlejším pruhu a myslí si, že to prostě stihnou. 

Při předjíždění začnou panikařit

V půlce jejich manévru jim dojde, že to nezvládnou. V rámci setin vteřiny se musí rozhodnout, co dál. A právě v tomto okamžiku je mnohým z nich jasné, že autonehodě se nevyhnou. Aby nenabourali do protijedoucího vozidla, strhnou volant směrem zpět. Avšak zapomenou na to, že i zde je vozidlo, které předjíždějí. Jelikož auto jede vysokou rychlostí, nevyhnou se ani nepříjemnému smyku.

iZdroj fotografie: Pexels

Účastníky nehody se tak mohou jednoduše stát i pasažéři v ostatních autech, kteří jsou v celé situaci nevinně. Přesto pro ně jízda může skončit doživotními následky, nebo dokonce smrtí. Usednutí za volant tedy není bezpečné a nehodě se nemusíme vyhnout ani v případě, že dodržujeme všechna pravidla a jezdíme podle předpisů. 

Nejhorší následky má střet s nákladním vozem 

Důkazem o tom je autonehoda, kterou zachytila kamera umístěná v jednom z vozů. Na dálnici poblíž Petrohradu, konkrétně na 94. kilometru, došlo ke střetu kamionu s osobním automobilem. Řidič, jenž s autem havaroval, byl v celé situaci zcela nevinně. Při jízdě totiž spatřil Toyotu jedoucí mimo jízdní pruhy, zpanikařil a chtěl se střetu s ní vyhnout. Vzhledem k vysoké rychlosti, kterou na dálnici jel, dostal na přilehlém štěrku smyk, jakmile sjel ze silnice. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ten ho vymrštil do protějšího pruhu, kde jel kamion. Celá nehoda se stala během vteřiny a nebylo možné jí nijak zabránit. Řidič Chevroletu byl na místě mrtvý a z jeho vozidla zbyly jen trosky, jež těžko připomínají auto. Viník nehody ani nezaváhal a z místa jednoduše ujel. Tragická nehoda se tak neobešla bez oběti. Řidič kamionu, který byl v celé situaci také jen náhodou, si z ní jistě ponese doživotní psychické následky. 

Zdroj: RussiaDrive

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub