Psychopat na motorce: Ohrozil matku s dítětem a svou zlost završil vybržděním. Nahrávku předala policii

Člověk na motorce je obvykle považován na silnici za ohrožený druh. Pokud sám neohrožuje ostatním porušováním předpisů.

i Zdroj fotografie: S vědomím Rikord Widjo
                   

Video jasné dokazuje jedno věc, nezáleží na typu dopravního prostředku, hlupáci a hulváti e najdou jak mezi řidiči, tak také v řadách motorkářů. Ti jsou obvykle považování za ten ohroženější druh na silnici, prevít na videu ukázal pravý opak.  Je zarážející, že v daných povětrnostních podmínkách, navíc v místě se striktním zákazem předjíždění, motorkář děla to, co dělal. Záznam začíná ve chvíli, kdy se auto s kamerou blíží k přechodu pro chodce.

Motorkář se chová jako blázen. Bezohledně!

Na silnici, která je mimochodem zjevně zcela mokrá po deští, je dvojitá plná čára. Auto brzdí před zebrou, v pořádku. Na přechod vstupuje cyklista, nejede, vede kolo. Také v pořádku. V pořádku není motorkář, který vjede vlevo do záběru s jasným úmyslem předjíždět na přechodu pro chodce. Nebýt tam člověk s bicyklem, udělá to.

iZdroj fotografie: abcMedia

Už tohle se situace, kde mohlo dojít ke kolizi, šlo o zcela zbytečné, a riskantní jednání. Hlavně podle dopravního značení zcela nemístné. To však nebylo všechno, motorkář skutečně neudělal čest svému jménu, když předjel auto s kamerou. Na dvojité plné. Přes značku Zákaz předjíždění. S blížícími se auty v protisměru.

Vybrzdit motorkou auto je riskantní a hloupé

Auto vybrzdil, přinutil zastavit, odstavil motorku před autem a šel řidiče vozu konfrontovat. Podle zjištění byla za volantem řidička a vezla malé dítě. Ta tvrdí, že jí vyhrožoval a snažil se dobýt do auta. Motorkáři se nelíbilo, že zpomalila před přechodem a pustila cyklistu, respektive chodce vedoucího kolo. Přes všechny výhrady to byl však motorkář, který spáchal řadu přestupů a ohrozil posádku auta tím, že ji přinutil zastavit.

Motivace člověka na motorce není známa, lze usuzovat snad jen na osobní pocit křivdy, povýšenost, pokřivenou povahu. O racionalitě nemůže být řeč. Příběh měl dohru na policii, všem s překvapivým koncem. Podle dostupných zdrojů předala řidička a autorka záznamu nahrávku na policii. Případ se pak táhl velmi dlouhou dobu údajně až dva roky. A byl uzavřen tak, že ze strany motorkáře nešlo o společensky škodlivé chování. 

Co říkáte na takové chování motorkáře?

Zdroj: Rikord Widjo
Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Unikátní houfnice FH-70 je i po 50 letech lepší než většina ruských alternativ: a i když je běžně tažená, funguje i jako samohybná
Události247.cz
Události247.cz
Putin reaguje na západní pomoc: Rusové použijí ty nejpokročilejší zbraně
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Je to pocit, jako kdyby vás někdo pohřbil zaživa: Proč dochází ke spánkové paralýze a co se s tím dá dělat
adbz.cz
adbz.cz
Tablety do myčky zatočí se špínou v celém domě. Dá se s nimi vyčistit trouba, záchod, pračka i sprcha