Psychopat na motorce: Ohrozil matku s dítětem a svou zlost završil vybržděním. Nahrávku předala policii

Člověk na motorce je obvykle považován na silnici za ohrožený druh. Pokud sám neohrožuje ostatním porušováním předpisů.

i Zdroj fotografie: S vědomím Rikord Widjo
                   

Video jasné dokazuje jedno věc, nezáleží na typu dopravního prostředku, hlupáci a hulváti e najdou jak mezi řidiči, tak také v řadách motorkářů. Ti jsou obvykle považování za ten ohroženější druh na silnici, prevít na videu ukázal pravý opak.  Je zarážející, že v daných povětrnostních podmínkách, navíc v místě se striktním zákazem předjíždění, motorkář děla to, co dělal. Záznam začíná ve chvíli, kdy se auto s kamerou blíží k přechodu pro chodce.

Motorkář se chová jako blázen. Bezohledně!

Na silnici, která je mimochodem zjevně zcela mokrá po deští, je dvojitá plná čára. Auto brzdí před zebrou, v pořádku. Na přechod vstupuje cyklista, nejede, vede kolo. Také v pořádku. V pořádku není motorkář, který vjede vlevo do záběru s jasným úmyslem předjíždět na přechodu pro chodce. Nebýt tam člověk s bicyklem, udělá to.

iZdroj fotografie: abcMedia

Už tohle se situace, kde mohlo dojít ke kolizi, šlo o zcela zbytečné, a riskantní jednání. Hlavně podle dopravního značení zcela nemístné. To však nebylo všechno, motorkář skutečně neudělal čest svému jménu, když předjel auto s kamerou. Na dvojité plné. Přes značku Zákaz předjíždění. S blížícími se auty v protisměru.

Vybrzdit motorkou auto je riskantní a hloupé

Auto vybrzdil, přinutil zastavit, odstavil motorku před autem a šel řidiče vozu konfrontovat. Podle zjištění byla za volantem řidička a vezla malé dítě. Ta tvrdí, že jí vyhrožoval a snažil se dobýt do auta. Motorkáři se nelíbilo, že zpomalila před přechodem a pustila cyklistu, respektive chodce vedoucího kolo. Přes všechny výhrady to byl však motorkář, který spáchal řadu přestupů a ohrozil posádku auta tím, že ji přinutil zastavit.

Motivace člověka na motorce není známa, lze usuzovat snad jen na osobní pocit křivdy, povýšenost, pokřivenou povahu. O racionalitě nemůže být řeč. Příběh měl dohru na policii, všem s překvapivým koncem. Podle dostupných zdrojů předala řidička a autorka záznamu nahrávku na policii. Případ se pak táhl velmi dlouhou dobu údajně až dva roky. A byl uzavřen tak, že ze strany motorkáře nešlo o společensky škodlivé chování. 

Co říkáte na takové chování motorkáře?

Zdroj: Rikord Widjo
Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě na vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články