Bill Gates si koupil Porsche Taycan. A hned promluvil o negativech elektromobility

                   

Bill Gates, spoluzakladatel společnost Microsoft se stal majitelem elektrického Porsche Taycan. I když je sám znám jako velký bojovník proti znečišťování životního prostředí, elektrické auto si pořídil až nyní. Žádné předtím nevlastnil a tak je to právě Porsche Taycan, které je jeho vstupem do světa elektromobility. A jelikož je velkým fanouškem Porsche, bylo celkem jasné, na co přesně padne volba.

Rozpovídal se o negativech elektromobility

Krátce po koupi se Bill Gates také účastnil rozhovoru, ve kterém padla i otázka na jeho nový Porsche Taycan a na to, jakou budoucnost vidí v elektromobilitě. Gates začal celkem pozitivně, jelikož svou volbu auta pochválil, jelikož elektrické Porsche je skutečně pěkné a zajímavé. Zároveň však neopomněl zmínit i několik negativ těchto vozidel.

Problémy skutečně mají

Když se Bill Gates začal dotýkat negativ elektrických vozidel, začal tím, co dnes trápí většinu lidí. A těmito problémy je hlavně dojezd elektromobilů a doba nabíjení. U delších cest je tedy třeba více plánovat a myslet na pravidelné zastávky. Posteskl si také, že negativum v elektromobilitě vidí i v tom směru, že věc která je vlastně ekologická a lepší nyní stojí podstatně více, než v případě spalovacího motoru, který přírodě škodí. I v tomto vidí negativum jízdy na elektřinu.

Vidí v nich budoucnost

Téma elektromobility však Gatese dále neopustilo a pokračoval. Uvedl, že v elektromobilech skutečně vidí budoucnost a dříve nebo později budou taková auta zcela běžná. Jak proto, že chrání přírodu, tak i proto, že jsou s nimi spojeny nižší náklady na palivo, tak proto, že jsou s nimi spojeny i nižší náklady na servis. Také zmínil, že určitě dojde k tomu, že se ceny elektromobilů brzy vyrovnají cenám za vozy se spalovacím motorem. V tu chvíli dojde k tomu, že se o ně lidí také začnou více zajímat a daná auta se tak dají označit za něco, co může být zcela běžné.

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná