Bill Gates si koupil Porsche Taycan. A hned promluvil o negativech elektromobility

                   

Bill Gates, spoluzakladatel společnost Microsoft se stal majitelem elektrického Porsche Taycan. I když je sám znám jako velký bojovník proti znečišťování životního prostředí, elektrické auto si pořídil až nyní. Žádné předtím nevlastnil a tak je to právě Porsche Taycan, které je jeho vstupem do světa elektromobility. A jelikož je velkým fanouškem Porsche, bylo celkem jasné, na co přesně padne volba.

Rozpovídal se o negativech elektromobility

Krátce po koupi se Bill Gates také účastnil rozhovoru, ve kterém padla i otázka na jeho nový Porsche Taycan a na to, jakou budoucnost vidí v elektromobilitě. Gates začal celkem pozitivně, jelikož svou volbu auta pochválil, jelikož elektrické Porsche je skutečně pěkné a zajímavé. Zároveň však neopomněl zmínit i několik negativ těchto vozidel.

Problémy skutečně mají

Když se Bill Gates začal dotýkat negativ elektrických vozidel, začal tím, co dnes trápí většinu lidí. A těmito problémy je hlavně dojezd elektromobilů a doba nabíjení. U delších cest je tedy třeba více plánovat a myslet na pravidelné zastávky. Posteskl si také, že negativum v elektromobilitě vidí i v tom směru, že věc která je vlastně ekologická a lepší nyní stojí podstatně více, než v případě spalovacího motoru, který přírodě škodí. I v tomto vidí negativum jízdy na elektřinu.

Vidí v nich budoucnost

Téma elektromobility však Gatese dále neopustilo a pokračoval. Uvedl, že v elektromobilech skutečně vidí budoucnost a dříve nebo později budou taková auta zcela běžná. Jak proto, že chrání přírodu, tak i proto, že jsou s nimi spojeny nižší náklady na palivo, tak proto, že jsou s nimi spojeny i nižší náklady na servis. Také zmínil, že určitě dojde k tomu, že se ceny elektromobilů brzy vyrovnají cenám za vozy se spalovacím motorem. V tu chvíli dojde k tomu, že se o ně lidí také začnou více zajímat a daná auta se tak dají označit za něco, co může být zcela běžné.

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články