Na „měření rychlosti“ policejní hlídky varoval ostatní řidiče dálkovými světly. Teď mu hrozí 2 roky vězení

Komplikovat někomu jeho práci se většinou setká s velkou nelibostí dotyčného. Své o tom ví řidič, který problikával auta kolem policejní hlídky. A to muži zákona opravdu nevidí rádi.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Nikdo nemá rád, když mu někdo kazí jeho práci. Co si budeme povídat. Když necháte truhláři zmoknout jeho dlouho a pracně vysoušené fošny, nebude vás milovat. Stejně jako vás nebude milovat hodinář, kterému nepozorností rozsypete všechna kolečka do právě opravovaného strojku. Nebo architektovi omylem smáznete disk s jeho půl roku chystanou studií. Bez zálohy. A jakkoli se nám to může někdy příčit, i policista dělá jen svoji práci, má rodinu a splácí hypotéku. Ani on není rád, pokud mu někdo kazí práci. Pojďme se na to podívat společně.

Chcete zkomplikovat život? Komplikujte policii práci

A i když se myšlenka „kazit práci policii“, jako ozbrojenému sboru, může na první pohled jevit více než kacířská (nikdo při smyslech si přece nechce zahrávat s rukou zákona a následně pak něco vysvětlovat na služebně do protokolu), přesto se tomu děje s železnou pravidelností. Ptáte se, co mám na mysli? Problikávání a varování. Ano, s oblibou blikáme na protijedoucí vozidla, pokud právě mineme policejní kontrolu, která „odchytává“ auta v protisměru. A snažíme se je varovat před hrozícím „nebezpečím“.

Problikávání ostatních řidičů jako varování před policií rozpaluje hlídky doběla. Hodnotí to jako přestupek a pokutují ho

iZdroj fotografie: Policie ČR

Že to policie nemá ráda a nevidí to ráda, je přitom obecně známo. Popravdě, nedivím se jí. Taky by mne nebavilo dívat se na hříšníky, co to na poslední chvíli „zašlápli“ na padesátce a kolem mne projeli rychlostí kajmanské želvy ve fázi probouzení po zimím spánku. Když tam ještě před několika vteřinami měli spolehlivě o 40 km/h víc. Není tedy divu, že pokud se policii povede a některého z těchto „blikačů“ odlapí přímo při činu, nejsou její další kroky z těch nejpřátelštějších.

Být pod vlivem a blikat kolem policie je na Darwinovu cenu

Přesně to samé se „podařilo“ pětačtyřicetiletému řidič Renaultu cestující ve Warmińsko-Mazurském vojvodství v Polsku. Také se rozhodl zablikat světly a varovat řidiče jedoucí z protisměru na stojící a „měřící“ hlídku. K jeho smůle byl v koloně aut proti němu i policista na motorce, který si všiml blikajících světel Renaultu. Neváhal, otočil se a řidiče okamžitě zastavil – a ucítil z něj alkohol. Po dechové zkoušce se ukázalo, že hodný „samaritán“ měl přes jedno promile alkoholu v krvi. 

i

Čili kromě pokuty za blikání mu podle polských zákonů budou hrozit až 2 roky vězení. A pochopitelně je bez řidičáku. Musíte uznat, že na to, aby se člověk nechal takovýmto způsobem chytit, musí mít „zvláštní talent“. Nechci jakkoli predikovat, ale domnívám se, že tento konkrétní řidič už nikdy nikomu nezabliká. Jak to vidíte vy? Tolerovali byste varování před policií v podobě blikání, nebo je to opravdu pokrytectví? Dejte nám vědět do diskuse pod článkem, děkujeme!

Myslíte, že varovat řidiče kvůli policejní hlídce je v pořádku?

Zdroj: Autokult
Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články