Nové BMW řady 7 ukradlo předek Škodě Kamiq. Došlo k úniku návrhů od známého designera

Automobilka BMW přibližně za rok představí světu svou novinku řady 7. Tento model by měl dostat samostatné dvojité světlomety podobně, jako má již teď Škoda Kamiq.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem KDesign AG
                   

V dnešní době je již tolik modelů automobilů, že je opravdu těžké, aby ten následující neměl podobné prvky jako někteří jeho předchůdci ať už od své značky, nebo od konkurence. Čas od času se tedy objeví některá novinka na trhu vozidel, která má podobnou část karoserie jako již některé používané modely. Tento případ nastal i u známé automobilky BMW, která se svým modelem řady 7 nepatrně podobá modelu Kamiq.

Předpověď návrhářů se vyplnila

S tímto tvrzením přišli nejprve slavní návrháři, kteří odhadovali podobu nového BMW. Přestože jim příliš lidí nevěřilo, předpověď se jim dokonale naplnila. Unikly totiž fotografie nového modelu od bavorské značky, jež jsou toho jasným důkazem. Hned na první pohled jsou vidět velmi podobné rysy, jako má již nějakou dobu prodávaná Škoda Kamiq. Téměř identické jsou přední světlomety, kde BMW přešlo na novou technologii dvojitých samostatných světel.

iZdroj fotografie: BMW

Světlomety jsou podobné, jako používá Škoda Kamiq

Právě tento typ světel není v automobilovém průmyslu žádnou novinkou, protože ji začala používat o něco dříve už automobilka Škoda na svém modelu Kamiq. Tento krok je ze strany BMW hodně nečekaný, protože design těchto aut býval vždycky jedinečný. Pro bavorskou automobilku jsou však nyní na prvním místě čísla prodejů. Proto bude dělat všechno pro to, aby se prodalo co nejvíce vozů nehledě na jejich detailní vzhled. Zkrátka a jednoduše, pokud se budou tyto modely hodně prodávat, není důvod ke změně.

iZdroj fotografie: Škoda

Model řady 7 se představí světu zhruba za rok

Přesná podoba nového modelu BMW řady 7 bude k vidění naživo zhruba za rok, kdy bude představen světu. Podle slavného návrháře Klebera Silvy by měl vůz vypadat jako kombinace současných modelů řady 7 a podobného vozidla jako Škoda Kamiq nebo jiného obdobného SUV. Tyto rysy jsou poněkud jiné, než by si představoval běžný fanoušek bavorské značky. V posledních letech si také někteří kritici všimli, že Škoda určuje současný trend v designu BMW, jež je vydává o několik let později.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený KDesign AG – (@kdesignag)

Zdroj: BMW, KDesign AG, Motor1

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články