Potetovaný borec v Audi A7 nesnáší problikávání a řeší to osobně. Potkává ale někoho, koho určitě potkat nechtěl

Máme tady další příděl intolerance na silnici, dnes opět v podání řidiče značky se čtyřmi kruhy. Jakoby Audi tuhle sortu lidí přitahovalo. A dnes navíc se zajímavým finále.

i Zdroj fotografie: Audi
i Zdroj fotografie: Audi
i Zdroj fotografie: Audi
i Zdroj fotografie: Audi
i Zdroj fotografie: Audi
Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
                   

Asi máme na ty čtyři kruhy zkrátka štěstí. Není to až tak dávno, co jsme tady měli klučinu v TT „kabriu“, jenž se musel komplikovaně otáčet, vracet se a znovu se otáčet jen proto, aby si „vyřídil účet“ s někým, kdo si na něj dovolil zatroubit. No tak dnes je to zablikat. A taky je to pravda trochu jiná váha, klučinou bych tohoto „ranaře“ určitě nenazval a starší TT je nahrazena mohutnou a patřičně drahou A7, ale princip je stejný. „Dovolil sis na mě bliknout, ty nulo? Tak já ti ukážu, že na mě blikat nebudeš.“ Nebo tak nějak podobně by to mohlo vypadat. Pojďme se na to podívat.

Z jednoho probliknutí je hned osobní konfrontace

Úvodem klasika, kruhový objezd. Nevím, jestli se dívám jenom na kruhové objezdy, ale někdy mám pocit, že tvoří minimálně polovinu videí. Zřejmě kolizní místo a zřejmě jiný oddíl. Zprava vidíme, jak se poměrně neomaleně protáhne „á-sedmička“ s naším hrdinou, za což si vyslouží probliknutí. Nic víc, jen chvilku osvětlené dveře. Nebo ani ty ne. 99% lidí by na to ani neragovalo, nevnímalo, možná procedilo cosi mezi zuby. Od „no jo, sorry kámo“ až po ono české nepublikovatelné „aby ses…“. A bylo by.

iZdroj fotografie: Audi

Ne tak náš bijec. Toho probliknutí evidentně rozpálilo doběla. A naprosto suverénně zastaví na výjezdu z kruhového objezdu a téměř i na přechodu pro chodce, vystoupí – a teď to začne. Když se podíváte, jakým stylem vystupuje a jde k autu s kamerou, nemůžete se nesmát. Vypadá to něco mezi zpomaleným filmem a nacvičenou pózou „všichni se budete bát“, kterou si dotyčný 3x denně trénuje u zrcadla. A zabrala tak mocně, až řidič s kamerou raději odcouval kus zpátky, než aby se pustil do přímé konfrontace.

Přímá cesta za policejní hlídkou přes dvojitou plnou čáru

Audi-ranař se tedy vrátí do svého černého zázraku a oba se rozjedou. Nějaké to vybržďováníčko, ale tím se nebudeme zabývat. To hlavní teprve přijde. Celé video je mimochodem posazeno na svižnou rockovou muzikou, která k těm obrázkům docela „sedí“. Zanedlouho uvidíme ukázkové přejetí dvojité plné čáry, ale opět, kdo by s takovými detaily ztrácel čas. A je tady křižovatka, odbočení doleva a policejní hlídka. Teď to teprve začne být zajímavé. Řidič s kamerou totiž hlídku zastaví a požádá jí o asistenci, což se můžeme dočíst i v titulku videa. A zřejmě jí přesvědčí.

Protože policejní KIA vystartuje poměrně nekompromisně, proplete až k Audi a „stáhne si jej“ na přilehlou benzinku. Tam náš bijec z auta vystoupí již podstatně civilněji, všimněte si. Nicméně prvnímu řidiči se z nějakého důvodu do přímé konfontace nechce, neb opět kousek ucouvne. Opravdu ten chlap v šortkách vzbuzoval takový strach? Jaké bylo finále celého příběhu z videa patrné není, ale pokud policie shlédla záznam z kamery a považovala jej za relevantní důkaz, na pokutu by to tuším stačilo. Nicméně otázku, jestli to celé vůbec stálo za to, necháme na vás. Co myslíte?

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie

Přijde vám reakce z obou stran sporu adekvátní?

Zdroj: STOP PIRAT
Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články