Britové vybrali nejspolehlivější auta s hybridním pohonem

                   

Renomovaný britský časopis a webový portál What Car? už téměř pět desetiletí monitoruje automobilový trh. Redaktoři časopisu čtenářům pravidelně doporučují auta, která vystupují z řady. Tentokrát se zaměřili na úsporné hybridní vozy.

A hlavním měřítkem průzkumu, kterého se zúčastnilo 18 tisíc majitelů aut z celé Velké Británie, byla jejich spolehlivost a bezporuchovost. Tahle čtveřice patří k absolutní špičce.

Kia Niro

Korejský crossover Kia Niro je posledním autem, které What Car? svým čtenářům doporučuje. Přibližně 15 % jeho majitelů přiznalo, že s autem měli v uplynulém roce nějaké potíže. Většinou se je podařilo opravit v rámci záruky, někteří však opravu museli sami uhradit. Potíže byly s motorem, karoserií, a také s navigačním a multimediálním systémem.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Lexus IS

Lexus si jako firma v průzkumu obecně vedl velmi dobře, což se týká i modelu Lexus IS. Problémy s ním sice nahlásilo kolem 10 % majitelů auta, ale ve všech případech se jednalo o drobné poruchy, které nelimitovaly jízdní vlastnosti vozu. Všechny opravy byly navíc provedeny v rámci záruky zdarma a během jediného dne.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Toyota Prius

Prius patří mezi nejkrásnější hybridy vůbec a má celou řadu obdivovatelů. Na své rozměry je také nebývale úsporný, a tak s ním často jezdí taxikáři. Větší počet hlášených poruch možná souvisí právě s tím, že Toyoty Prius bývají v celodenním zápřahu u profesionálních řidičů, zatímco jiné hybridy slouží spíše k přejíždění do práce a z práce.

Toyota Auris

Nejlepší pětici uzavírá Toyota Auris, která se loni přestala vyrábět, nahradila ji Corolla. I tak může jít o zajímavý tip na nákup auta z druhé ruky. Poruchy, které majitelé této Toyoty hlásili, byly spíše kosmetického rázu. Nejčastěji šlo o zaseknutá okénka či jiné obdobné potíže. Žádná porucha nezpůsobila, že by byla Toyota Auris nepojízdná.

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články