Britové vybrali nejspolehlivější auta s hybridním pohonem

                   

Renomovaný britský časopis a webový portál What Car? už téměř pět desetiletí monitoruje automobilový trh. Redaktoři časopisu čtenářům pravidelně doporučují auta, která vystupují z řady. Tentokrát se zaměřili na úsporné hybridní vozy.

A hlavním měřítkem průzkumu, kterého se zúčastnilo 18 tisíc majitelů aut z celé Velké Británie, byla jejich spolehlivost a bezporuchovost. Tahle čtveřice patří k absolutní špičce.

Kia Niro

Korejský crossover Kia Niro je posledním autem, které What Car? svým čtenářům doporučuje. Přibližně 15 % jeho majitelů přiznalo, že s autem měli v uplynulém roce nějaké potíže. Většinou se je podařilo opravit v rámci záruky, někteří však opravu museli sami uhradit. Potíže byly s motorem, karoserií, a také s navigačním a multimediálním systémem.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Lexus IS

Lexus si jako firma v průzkumu obecně vedl velmi dobře, což se týká i modelu Lexus IS. Problémy s ním sice nahlásilo kolem 10 % majitelů auta, ale ve všech případech se jednalo o drobné poruchy, které nelimitovaly jízdní vlastnosti vozu. Všechny opravy byly navíc provedeny v rámci záruky zdarma a během jediného dne.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Toyota Prius

Prius patří mezi nejkrásnější hybridy vůbec a má celou řadu obdivovatelů. Na své rozměry je také nebývale úsporný, a tak s ním často jezdí taxikáři. Větší počet hlášených poruch možná souvisí právě s tím, že Toyoty Prius bývají v celodenním zápřahu u profesionálních řidičů, zatímco jiné hybridy slouží spíše k přejíždění do práce a z práce.

Toyota Auris

Nejlepší pětici uzavírá Toyota Auris, která se loni přestala vyrábět, nahradila ji Corolla. I tak může jít o zajímavý tip na nákup auta z druhé ruky. Poruchy, které majitelé této Toyoty hlásili, byly spíše kosmetického rázu. Nejčastěji šlo o zaseknutá okénka či jiné obdobné potíže. Žádná porucha nezpůsobila, že by byla Toyota Auris nepojízdná.

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co přinese IDEX 2023 Rusku, nebo spíše Rusko IDEXU: zaujmout chce zejména raketometem Tornado-S s údajným dosahem až 300 km
Události247.cz
Události247.cz
Žena, která uprchla před režimem Lukašenka popsala, jak je jeho diktatura mocná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak se dostat k srdci člověka? Nový robot dokáže ve 3D tisknout orgány přímo uvnitř těla
adbz.cz
adbz.cz
Praktiky starých šamanů stojí za zkoušku. Stačí ve skleníku zapálit bobkový list a škůdci se mu vyhnou obloukem