Britský žebříček ukazuje nejspolehlivější vozy

                   

Pokud se čeští řidiči rozhodují, které auto si pořídí, většinou koukají na dva základní faktory – spolehlivost konkrétního modelu a jeho provozní náklady. V našem dnešním článku vám představíme čtveřici hybridních vozů, které se podle britského automobilového magazínu What Car? mohou pochlubit největší spolehlivostí. What Car? za tímto účelem oslovil na 18 tisíc majitelů aut po celé Velké Británii, kteří vyplnili obsáhlý dotazník.

Lexus RX

Lexus si v průzkumu vedl až nečekaně dobře, mezi nejlepší čtveřicí má hned tři modely. Nejméně spolehlivý z nich je Lexus RX, jehož majitelé nahlásili hned několik závad. Nejzávažnější z nich se týkala brzdového systému, nejednalo se však o nebezpečnou poruchu brzd jako takových. I tak byla porucha v autorizovaném servisu rychle opravena.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Tiskové materiály Lexus

Lexus NX

Že SUV nemusí mít jen dieselové nebo benzinové motory dokazuje tento model z dílny Lexusu. Jeho majitelé za uplynulý rok zaznamenali několik menších poruch, které se navíc týkaly příslušenství, nikoli motoru samotného. Všechny poruchy navíc byly opraveny během jednoho pracovního dne v rámci záruky, kterou Lexus u svých vozů poskytuje.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Tiskové materiály Lexus

Toyota Yaris

Jen těsně druhá skončila v průzkumu Toyota Yaris. Tento spíše nevýrazný hybrid skvěle poslouží jako nákupní taška na kolech. V městském provozu je jako ryba ve vodě, na hybridní auto má slušný odpich a snadno s ním zaparkujete prakticky kdekoli. Stejně jako jiné hybridy této velikosti zdobí i Toyotu Yaris nízká spotřeba i emise. Při popojíždění ve městských zácpách také oceníte naprosto tichý běh motoru.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Tiskové materiály Toyota

Lexus CT

Model, který je na trhu už od roku 2011, může působit poněkud staromódně, je však naprosto bezporuchový. Žádný z majitelů Lexusu CT nereportoval sebemenší závadu či jiné technické potíže, a tak můžeme tento kompakt skvěle doporučit. V městském provozu s ním výrazně ušetříte a vzhledem k jeho preciznímu zpracování se s tímto Lexusem nemusíte bát vyrazit ani na delší cestu, třeba na zahraniční dovolenou.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Tiskové materiály Lexus
Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články