Před několika dne světem prolétla zpráva o upraveném Bugatti Chiron Sport, které dosáhlo rychlosti 490 kilometrů v hodině. V tu chvíli se rozhořela diskuze o tom, kdy bude dosaženo magické hranice 500 kilometrů v hodině. Podle zástupců značky by to pro jejich auto neměl být žádný problém. Zároveň však udávají, že pokořovat dané rekordy pro ně není prioritou.

Mluví se o rychlosti 515 kilometrů v hodině

Bugatti Chiron Sport dokázal dosáhnout rychlosti lehce přes 490 kilometrů v hodině. Mnoho lidí v tu chvíli mrzelo, že nedošlo k ataku oné magické pětistovky. Podle zástupců automobilky se však nejedná o nijak nedostižnou metu. Na základě simulací a výpočtů by vůz Bugatti Chiron Sport měl být schopen dosáhnout rychlosti až 515 kilometrů v hodině. Nutno však dodat, že k tomu bude potřebovat ideální podmínky, jako je kvalitní a hlavně rovná silnice. Mezi další podmínky patří i ideální nadmořská výška, která dokáže výrazně ovlivnit samotná odpor vzduchu. Podle zástupců značky by rychlosti 515 kilometrů v hodině dokázalo jejich auto zvládnout ve spojených státech, na dálnici v Nevadě.

Rychlostní rekordy nejsou prioritou

Když lidé z Bugatti přišli s tímto tvrzením, mnoho automobilových fandů pochopitelně zajásalo jelikož si myslelo, že by bájná pětistovka mohla být konečně pokořena. Všichni se však dočkali zklamání, jelikož i když má auto rezervy na zvládnutí dané rychlosti, tak pokořování daných rychlostních rekordů aktuálně není pro Bugati prioritou. Už jenom proto, že uskutečnění daného testu je velmi náročné jak z logistického, tak hlavně z bezpečnostního hlediska.

Šance pro Hennessey Performance
Právě ti hned po rekordu Bugatti zmínili, že se pokusí onu na první pohled nedostupnou hranici překonat. Aktuálně mají ve vývoji auto, které by to podle prvotních předpokladů mělo dokázat. Počkejme si proto na jeho představení a až poté můžeme spekulovat nad tím, zda to vůz z dílny Hennessey Performance skutečně dokáže, nebo zda to byla jenom prázdná slova.