Časté řidičské zlozvyky, které štvou spolucestující a ohrožují životy

i Zdroj fotografie: Pxhere
                   

Nepříjemné věci se někdy obtížně oznamují, ale pokud na tom závisí vaše bezpečnost a jde vám o život, neměli byste na nic čekat. Kdy jste se na sedadle spolujezdce naposledy cítili trochu, řekněme, nepohodlně? Možná řídil váš nejlepší kamarád, člen rodiny nebo méně kolega z práce. Jak jim tedy říct, že mají špatné řidičské návyky? Prostě natvrdo.

Když sedíte za volantem, není vaším úkolem jen manévrovat s vozidlem, dodržovat pravidla silničního provozu a chovat se zdvořile k ostatním řidičům, ale vaší povinností je také udržovat cestující v bezpečí. Zde je pět špatných jízdních návyků, které je třeba okamžitě opustit.

Ledabylé držení volantu

Tento hřích je častější, než byste čekali. Když řidič drží volant jednou rukou a ta se ocitne dole, když auto vede do zatáčky, jak si myslíte, že pokud se objeví překážka, provede nouzový manévr? Ruce byste měli vždy držet co nejblíže poloze „tři a devět“. Ano, to znamená, že jsou na volantu  obě ruce.

iZdroj fotografie: PxHere.com

Řezání zatáček

Závody Formule 1 cestou do supermarketu během dopravní špičky bývají častý obrázek, protože všichni spěcháme, abychom provětrali naše nákupní tašky? Velké procento nehod se stává v blízkosti domova – možná proitože jsou lidé uvolněnější a méně soustředěni na dobré řidičské návyky. I když řídíte v zónách s omezenou rychlostí 40 km/h, dodržujte pravidla – a buďte na správné straně silnice.

iZdroj fotografie: PxHere.com

Řidičský posez á la „cool týpek“

Sedadlo sklopené úplně dozadu a řízení jednou rukou je prostě nebezpečná kombinace, navíc u toho určitě nevypadáte skvěle. Řízení jednou rukou je běžným rysem méně zkušeného řidiče, vždy byste měli mít za volantu dvě ruce (viz první bod). I když řídíte auto s manuální převodovkou, přeřaďte a položte ruku zpět na volant a sedadlo si dejte do správné polohy. Na TikTok se můžete natočit i ve stojícím autě u svého domu.

iZdroj fotografie: PxHere.com

Lepení se na zadek

Je to tak jednoduché, ale  na silnicích to vidíme neustále. Rovnice brzdné dráhy je prokázána. Čím blíže jste k autu před vámi, tím větší je šance, že do něj narazíte, pokud bude muset náhle zastavit. Může také zbytečně uvádět řidiče před vámi do stresující situace, takže je vždy lepší zpomalit.

iZdroj fotografie: PxHere.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co přinese IDEX 2023 Rusku, nebo spíše Rusko IDEXU: zaujmout chce zejména raketometem Tornado-S s údajným dosahem až 300 km
Události247.cz
Události247.cz
Žena, která uprchla před režimem Lukašenka popsala, jak je jeho diktatura mocná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak se dostat k srdci člověka? Nový robot dokáže ve 3D tisknout orgány přímo uvnitř těla
adbz.cz
adbz.cz
Praktiky starých šamanů stojí za zkoušku. Stačí ve skleníku zapálit bobkový list a škůdci se mu vyhnou obloukem