Český automobilový průmysl boduje. Anglický průzkum ocenil velmi kladně spolehlivost nejen tuzemských Škodovek

                   

V Anglii byl proveden rozsáhlý průzkum vozů, při kterém se posuzovala bezpečnost a spolehlivost jednotlivých modelů. Na předních příčkách (5. místě) se umístila i česká značka vozů Škoda. Konkrétně byla velmi pozitivně hodnocená Škoda Citigo, jejíž výroba probíhá na Slovensku. Dobrou pozici v průzkumu získala i Toyota Aygo a Ford C-Max. Tyto vozy produkuje firma v Kolíně. Jednoznačným vítězem rozsáhlého průzkumu o nejspolehlivější auto se stal Lexus a jako poslední se umístil Land Rover.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Britský průzkum s 13 000 motoristy

Výsledky anglického průzkumu byly zveřejněné v britském motoristickém magazínu „What Car?“. Novináři se obrátili na bezmála 13 000 aktivních řidičů, kteří v posledním roce řešili jakoukoliv poruchu na svém voze. Také se respondentů dotazovali, jak nákladná pro ně případná oprava poruchy byla. Co se týká nejmenší poruchovosti, nejlépe z průzkumu vycházela právě Škoda Citigo, Toyota Aygo a Ford C-Max. Ty získaly v hodnocení 100 %. Respondenti rovněž hodnotili poruchovost v souvislosti s pohonem. Nejhůř dopadla auta s dieselovým motorem. Hned v závěsu pak byly elektromobily, následovaly vozy s benzínovým motorem a nejspolehlivější a nejméně poruchové se jevily hybridní modely aut.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Shrnutí z anglického průzkumu

Dle výzkumu provedeného magazínem „What Car?“ se tedy řadí mezi nejspolehlivější vozy: Lexus, Mitsubishi, Toyota, Mini, Škoda, Hyundai, Kia, Honda, BMW a Mazda.  Mezi ty méně spolehlivé pak spadají: Land Rover, Renault, Tesla, Nissan, Vauxhall/Opel, Mercedes- Benz, Peugeot, Audi, MG a Porsche. Ve výsledcích jsou zahrnuté jen ty vozy, které byly maximálně pět let staré.

  • Vítěz kategorie Nejspolehlivější levný automobil: Škoda Citigo, nejméně spolehlivý: Dacia Sandero.
  • Vítěz kategorie Nejspolehlivější rodinný automobil: BMW řada 1 diesel, nejméně spolehlivý: Seat Leon.
  • Vítěz kategorie Nejspolehlivější automobil střední třídy: Tesla Model 3, nejméně spolehlivý: Mercedes třídy C.
  • Vítěz kategorie Nejspolehlivější luxusní automobil: BMW řady 5, nejméně spolehlivý: Audi A6.
  • Vítěz kategorie Nejspolehlivější SUV automobil malých rozměrů: Mini Countryman, nejméně spolehlivý: Honda HR-V.
  • Vítěz kategorie Nejspolehlivější SUV rodinný automobil: BMX X1 benzín, nejméně spolehlivý: Range Rover Evoque.
Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články