Cestování do Německa – od 1. srpna nastaly velké změny. Na co si musíte dát pozor? Je těžší se tam dostat

Na co byste si měli dávat pozor pokud se chystáte vycestovat do Německa. Německá vláda vydala nové nařízení ohledně testování na Covid–19, které je platné od 1. srpna.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Od 1. srpna nastali velké změny při cestování do Německa. Vstup do této země už nebude tak snadný. Podívejte co vše se změnilo a na co byste si měli dát pozor pokud se chystáte cestovat do nebo přes Německo. Nyní už není potřeba nastoupit do karantény ani vyplnit příjezdový formulář. Česká republika momentálně nepatří mezi rizikové země s mimořádně nakažlivou variantou. Toto nařízení platí pro všechny spolkové země v Německu.

Předložení potvrzení o očkování

Pokud se rozhodnete cestovat do Německa a jste očkovaní musíte mít sebou potvrzení o očkování. Jestliže jste čerstvě po očkování druhou dávkou, testování vás nemine. Po poslední dávce musí uplynout minimální doba 14 dní, poté už test opravdu nepotřebujete.

iZdroj fotografie: Pixabay

Doložení negativního testu na hranicích

Všechny osoby starší 12 let musí doložit negativní test. Děti tedy mají výjimku a test dokládat nemusí. Antigenní test nesmí být straší 48 hodin, PCR test má platnost 72 hodin. Doložení negativního testu je platné pro všechny, kteří chtějí cestovat do Německa. Potvrzení je nutné předložit na hranicích a kontroly budou probíhat i na letištích.

Cestování ze zemí s vysokým rizikem nákazy

Při cestách z velmi rizikových zemí, je nutné předložit negativní test i v případě, že jste očkovaní nebo jste nemoc COVID–19 prodělali. Potvrzení je nutné vždy předložit pohraničním kontrolám. V tomto případě nesmí být antigenní test starší 24 hodin a PCR 72 hodin. Seznam velmi rizikových zemí je k nahlédnutí na stránkách ministerstva zahraničí. Pokud jste v posledních 10 dnech navštívili některou z těchto zemí musíte negativní test doložit také.

iZdroj fotografie: Pixabay

Nařízení závisí na vývoji situace

V závislosti na vývoji situace se tyto nařízení kdykoliv změnit proto je nutné sledovat aktuální informace, které jsou dostupné na stránkách ministerstva zahraničí. Pokud se situace zhorší můžou německé úřady tyto nařízení opět zpřísnit. Momentálně však německá vláda nehodlá uzavřít hranice.

Zdroj: Prag.diplo

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jak vypadá jedna z nejděsivějších atomovek v hojném ruském arzenálu: balistická raketa Satan (R-36M) připomíná světu, čeho se bát
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz.cz
adbz.cz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění