Chtěl se vyhnout dopravní zácpě a ukázat ostatním, jak na to. Místo toho navždy uvízl kvůli své hlouposti

Někteří řidiči se potřebují dostat do cíle stůj co stůj a pokud možno co nejrychleji. A cestou ideálně ukázat ostatním řidičům, jací jsou machři.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Najdete je skoro všude. Když se někde utvoří zácpa nebo nějaká jiná dopravní komplikace, objeví se tito řidiči. Potřebují být za každou cenu vepředu, všude musí mít přednost a pokud nemohou jet dál, hledají nejrůznější způsoby, jak se dál pohnout. Naštěstí karma funguje, takže se poměrně často setkají buď s dalším řidičem, který je zkrotí, nebo narazí na prostou okolnost v podobě fyzikálních zákonů a vlastní neschopnosti.

Zácpa není nic pro mě

Příkladem krásného „dojezdu“ budiž tento záznam jednoho „umělce“, který se samozřejmě nebude snižovat k tomu, aby počkal v koloně vozů jako všichni ostatní. Kamera ukazuje před řidičem bílé auto a vedle motorku. Pak se z druhého boku zjevu červená Kia Ceed, jejiž majitel se evidentně potřebuje dostat dopředu za každou cenu. Jenže co čert nechtěl, pravé přední i zadní kolo mu zapadly do strouhy na kraji silnice.

iZdroj fotografie: Pixabay

Záhy zaslechneme smích řidiče a kamerou, který vše zachytává, kterýžto zvuk se mísí se zapnutým rádiem. Majitel červeného auta se snaží ze zaseknutí dostat, jenže jediným výsledkem jsou zřetelné proudy vody a písku létající od kol, jak se protáčí. Vzápětí se okolní auta i motorka pohnou plynule kupředu včetně našeho kameramana. Červené auto tam zůstává dál jak brouk povalený na záda, který se nemůže také hnout z místa.

Přístupy, které nikam nevedou

Nejspíš nikdy nepřijdeme na to, co k tomu podobné existence vede. Pravdou zůstává, že jejich chování málokdy vede k nějakému jejich vlastnímu zisku, mnohem častěji se akorát sami dostávají do potíží. Obvykle ještě větších, než v jakých byli původně. V tomto případě se navíc situace podepsala i na jeho voze, ale asi mu to stálo za to ukázat dalším řidičům, jak na to. Pozornost si nepochybně získal, i když nejspíš jinak, než původně chtěl.

Tohle je naštěstí čistě humorný případ takového chování. V mnoha situacích se ale podobní řidiči projevují mnohem hůř a jejich způsoby jsou mnohem tvrdší. Ovšem karma a fyzikální zákony platí pořád a i takoví se setkávají s mnoha důsledky svého jednání. Ať už je to ještě agresivnější řidič, který je zkrotí, nebo auto, které se jim během takového „hrdinství“ porouchá. Ostatně takových havárek je plný YouTube.

Zdroj: YouTube kanál UFO na drogach

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články