Čím jezdí Ester Ledecká?

                   

V sobotu překvapila mladičká snowboardistka celý svět, když na vypůjčených lyžích vytřela zrak všem lyžařským specialistkám a o jednu setinu vyhrála superobří slalom na olympijských hrách v korejském Pchjongčchangu. Svůj podíl na tom prý měla i kombinéza od pana Tichého, jehož značka Don Quiet je výhradním dodavatelem českých lyžařů a snowboardistů. Tichá je i čerstvá olympijská vítězka, která toh o svém soukromém životě moc nenamluví. Ví se o ní ale, že kromě lyží a snowboardu miluje i další sporty, například windsurfing, hokej nebo kick-box. A krom toho se o ní proslýchá, že se rozhodně nevyhýbá vůni benzínu. V čem tedy novopečená šampionka, která má velkou šanci i na další cenný kov z olympiády, vlastně jezdí?

Už v roce 2013 na sebe mladá hvězdička upozornila, když se podruhé stala juniorskou mistryní světa v alpském snowboardingu. V tomto roce Ester Ledecké, čerstvé držitelcé řidičského průkau, její tehdejší sponzor, automobilka Kia, poskytla SUV Sportage v bílé barvě. Na bocích bylo vozidlo ozdobeno motivy horských vrcholků podle návrhu bratra Ester Ledecké, Jonáše, který se živí jako výtvarník. Ten se stal také autorem motivů, které zdobily její druhé auto, tentokrát šlo o Kia Sorento, opět v bílé barvě. Toto vozidlo s pohonem 4×4 bylo Ester poskytnuto v roce 2015 a mladá sněhová „obojživelníce“ spojila své jméno s korejskou automobilkou až do roku 2016.

V sezóně 2016/2017 se ovšem ve veřejném povědomí dostává do „vyšší ligy“ a tomu odpovídá i zájem sponzorů. Ledecká se tak stává členkou Audi Ski Teamu a do rukou se jí dostává kombík z Ingoldstadtu, Audi A6 Avant. Samozřejmě, jak se na hvězdu zimních sportů sluší, opět v bílé barvě. Samozřejmě nemohl chybět pohon všech kol – systém quattro. Pod kapotou se ukrývá třílitrový turbodiesel o výkonu 270 koní. A pochopitelně nemůže chybět komiksový motiv od bratra Jonáše. Předvedla se s ním například v pořadu jedné internetové televize, kde sama přiznává, že jezdí poměrně divoce.


Naše sportovní hrdinka si tak vlastně zatím nemusela pořizovat vlastní auto, protože vždy nějaké dostala od sponzora. Nutno ovšem dodat, že takové „dárečky“ jsou vykoupené těžkou dřinou, takže není až zas tak co závidět. A navíc, čím více medailí se bude kupit ve sbírce nejpřekvapivější olympijské vítězky letošních her v Koreji, tím lepší vůz jí sponzoři poskytnou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články