Čím jezdí vítěz voleb Andrej Babiš? Zde je celá jeho automobilová flotila!

                   

Andrej Babiš je podle žebříčku Forbes druhým nejbohatším Čechem, hned za Petrem Kellnerem. Přestože Babiš do politiky nechtěl vkročit, stal se nakonec jedním z nejvyhledávanějších politiků, který letos s přehledem vyhrál volby jakožto předseda hnutí ANO. Jak ale vypadá vozový park českého miliardáře, který je často označován za velmi kontroverzní osobu? Záběrů vozů s Andrejem za volantem není mnoho, ale přesto se můžeme na pár kousků z jeho garáže podívat.

Nejnovější úlovek zachycuje šéfa Agrofertu v černém Mercedesu, konkrétně jde o model GLS 63 4Matic v hodnotě více než 3,4 milionu korun, čímž se elegantní SUV řadí k nejdražší verzi německé automobilky. Pod kapotou dřímá osmiválec o objemu 5,5 litru, s výkonem 585 koní, který tento luxusní kolos dokáže z nuly na sto rozpohybovat za úctihodných 4,6 vteřin.

Andreje Babiše můžeme na silnici spatřit i v ‚‚malých autech’’. Například v srpnu 2014 byl vyfocen ve Francii za volantem vozu MINI Clubman Cooper D, jeho původní cena startovala na 630.000 Kč. Toto praktické MINI s objemem 1,6 litru a čtyřválcem pod kapotou se pyšní 110 koňmi. Maximální rychlost si Andrej mohl užívat při 193 km/hod. a na stovku se dostal za 10,4 vteřiny.

Nejen mužská část ‚‚slavné rodiny’’ byla zachycena v drahém voze. Monika Babišová se po silnicích prohání s Porsche Panamera 4S v minimální hodnotě 2,7 milionu korun. Pod kapotou luxusního německého sedanu je osmiválec o objemem 4,8 litru dosahující výkon 400 koní, které jsou na silnici přenášeny rovnoměrně pohonem všech kol.

Lze předpokládat, že osobní vozový park rodiny Babišových je mnohem širší, bohužel se nám nepodařilo získat více záběrů (pakliže budete mít tip na vůz, který patří do Babišova imperia, napište nám).

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články