Čínské automobilky Geely, Chery či Nio mají v Evropě nejenom auta, ale už i vývojová centra

                   

Doba, kdy byla čínská auta vnímána jako něco podřadného je dávno pryč. Automobilky investují mnoho peněz do vývoje a vozy jsou stále lepší a lepší. A i když je čínský trh velký, přestává jim stačit a postupně se dostávají i do Evropy. Nastává stejná situace, jako v případě korejských automobilek. Hyundai a Kia to v minulosti měly také těžké. A nyní? Jsou nejenom standardní součástí evropského automobilového trhu, ale také nelze opomenout, že zájem o jejich vozy je stále větší.

Geely otevřela vývojové centrum nedaleko Frankfurtu

Nejznámější čínskou automobilkou je rozhodně Geely. Pokud se podíváme na její expanzi do Evropy, je třeba říci, že v průběhu května zde otevřela zcela nové vývojové centrum. To se nachází nedaleko Frankfurtu a jeho úkolem má být vyvíjení technologií pro budoucí použití v elektromobilech. V centru má pracovat na 300 lidí. Dobré je připomenout i to, že Geely už expandovala také do Polska. Zde jsou testovány různé bezpečnostní systémy, a to pod značkou Lynk & Co, která však spadá právě pod tuto čínskou automobilku.

Chery je v Evropě už od loňska

Další známou čínskou automobilkou je Chery. Ta se v Evropě zabydlela již minulý rok. I ta má své vývojové centrum nedaleko Frankfurtu. Jeho cílem je vymýšlet inovace v oblasti mechaniky a také designu. Stejně jako v případě Geely, i Chery je celkem zajímavým zaměstnavatelem, který už přetáhl řadu lidí z jiných ryze evropských automobilek.

Great Wall a Nio najdete poblíž Mnichova

Jdeme na další dvě čínské automobilky. Jedna má poměrně zajímavý název, a to Great Wall, což v překladu znamená Čínská zeď. Druhou automobilkou je Nio. Obě dvě mají svá vývojová centra poblíž Mnichova, který je známou baštou automobilky BMW. Nejde však o jedinou ukázku postupné expanze do Evropy. Nezapomínejme na elektrický sportovní vůz Nio, který už dva roky drží rekord na Nürburgringu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články