Co musí vydržet podvozek automobilu při vjezdu do výmolu? - AutoŽivě

Co musí vydržet podvozek automobilu při vjezdu do výmolu?

                   

Díry a výmoly na silnicích jsou noční můrou každého řidiče. Možná snad jen majitelé autoservisů ocení nekvalitní povrch a zklamané řidiče čekající na opravu svých dopravních prostředků.
Bohužel téměř každý za svou řidičskou kariéru občas do nějakého výmolu najede a zejména odpružení vozu dostane pořádně zabrat. Někdy pocítíme lehký náraz, jindy slyšíme velkou ránu, či dokonce ucítíme bolest, při velké ráně. Proto již u navrhování podvozku musí konstruktéři brát v potaz odolnost produkovaných vozů.

Na videu níže můžeme vidět, co vše se s autem při nárazu děje. Autor videa získal zdarma od dealerství vozidel Mercedes E 320 CDI, který byl dva roky nehnutě odstaven. Na voze bylo potřeba nejdříve udělat pár drobných oprav (výměna předních prasklých pružin, odstrojení všeho, co šlo, aby bylo vidět, co se děje v útrobách vozu).

Po výrazném zatěžkávacím testu bylo auto zralé na vrakoviště, což je nepříjemné sledovat. Nicméně nám pořízené video detailně přiblíží, co se s vozem při nárazech odehrává. Můžeme si tak vzít ponaučení, že si máme dávat na silnicích pozor na výmoly. Možná i úřady a stát přijde postupem času na to, že je potřeba se o silnice lépe starat. Ostatně si za stav vozovek z daní platíme nemalé částky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
Spáchal, či nespáchal Adolf Hitler sebevraždu? FBI pracovala s teorií, že ponorkou utekl do Argentiny
Události247.cz
Očkovat proti covidu se budou děti od pěti let. Ministr zdravotnictví Vojtěch řekl, od kdy to bude možné
VědaŽivě.cz
Robotická chirurgie – budoucnost medicíny začíná tady a teď
adbz.cz
Prodej hrnčířské hlíny: Kde ji nejlépe pořídíte?