Co můžeme čekat od brutální Audi RS8? První informace o cenách, motorech a designu

                   

2019 Audi RS8 se může stát skutečností pro fanoušky Audi, kteří toužili po skutečném modelu RS8. S představením nové Audi A8 před několika měsíci by měla společnost začít pracovat na tomto sportovním stroji. V současné době neexistují žádné oficiální informace o tomto vozidle, ale pověsti začaly po internetu kroužit. To nám dává možnost spekulovat o novém RS8.

Design exteriéru a interiéru

Exteriér bude kombinací jemnosti a elegance se zdravou dávkou agresivity. Nebudou chybět karbonové doplňky a slavné black packety. Některé z věcí, které budou stejné jako u nejnovějšího modelu A8, pravděpodobně kapota, světlomety a mřížka. Ale pokud jde o právě o mřížku – vodorovné lišty budou nahrazeny plástovým pláštěm a na něj bude připojen velký odznak RS8.

K tomu, aby byl přidán požadovaný sportovní vzhled, bude nárazník přepracován oproti předchozímu modelu a vlajkové lodi A8. Boční větrací otvory budou také výraznější, aby utvářeli „sportovní“ vzhled. Na zadním nárazníku a bocích nebude ve srovnání se standardní verzí příliš mnoho změn.

Nový model A8 vyšel s kompletně novým interiérem, což je dobrá zpráva pro nadcházející RS8. Předchozí kabina byla již poněkud zastaralá, nyní vypadá elegantně, s hladkými horizontálními liniemi a jasným vzhledem centrálního panelu. V nové RS8 nečekáme nic převratného oproti standardní A8, určitě nebude chybět možnost karbonu, alcantary a sportovních sedadel.

Technologie by měla být stejná jako v A8, která zahrnuje nejnovější informační systém Audi kompatibilní s Apple CarPlay a Android Auto.

Motor

Neexistuje žádné slovo o tom, co bude ležet pod kapotou nadcházejícího roku 2019 Audi RS8. Ale můžeme se ponaučit z historie Audi. Model S8 byl ukončen v roce 2015 a Audi se bude snažit stavět na svém odkazu. Toto auto bylo vybaveno výkonem 520 koní. Tato jednotka byla nahrazena revidovaným twin-turbo 4,0-litrem V-8, který měl 605 koní. Po S8 přišel nástupce s názvem S8 Plus. RS8 2019 bude muset jít s výkonem dál.

Stejný 4-litrový V-8 byl vylepšen pro nové A8 a nyní má 480 koní. Tento motor může být dále zdokonalen, aby poskytl požadovaný výkon 620 koní. Další možností zůstává jednotka, která debutovala v Bentley Bentayga, 6,0 litru W-12, který je dodáván s výkonem 600 koní.

Cena

O cenách tohoto vozu bohužel zatím žádné slovo nepadlo, protože v současné době se zabýváme pouze pověstmi a spekulacemi. Ale při pohledu na aktuální řadu Audi s tím, že model RS8 nahradí S8 Plus, které aktuálně stojí kolem 3.000.000 Kč. Berme v potaz, že hlavní konkurenti, jako je Mercedes-AMG S63, začínající na 3.500.000 Kč, blížící se RS8 by se měl pohybovat kolem 3.700.000 Kč.

Pokud jde o datum vydání, musíme říci, osobnímu zklamání, že neexistují žádné dostupné informace, které by nám mohly naznačovat, kdy to bude. Prozatím se auto nachází pouze v hlavách petrolheadů a fanoušků Audi. Abyste to pro vás trochu usnadnili, dáme si svobodu odhadnout, kdy bude model venku. Audi má stále čas na to, aby začala testovat toto vozidlo v roce 2018. Pokud se jim podaří prototypy postavit před koncem roku, lze očekávat, že na začátku roku 2019/2020 uvedou nový model.

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články