Co nesmí chybět žádnému motorkáři?

i Zdroj fotografie: Deposipthotos
                   

Tak jako řidiči auta, ani motorkáři se nevyhnou určitým věcem. Každá tato skupina musí splňovat určitou povinnou výbavu, bez které by v žádném případě nikdo neměl vyrážet na silnici. Co si musí motorkáři zajistit? A čím byste je třeba mohli potěšit?

Povinná výbava pro motorkáře

U motocyklu je to jednodušší než u aut. Stačí si pořídit lékárničku a reflexní vestu. Pravdou je, že do konce roku 2010 museli u sebe motorkáři mít i náhradní žárovky (a bylo to dobře) a nástroje k umožnění výměny. Dnes tomu tak bohužel není. Dokonce se zrušily i náhradní pojistky – ale bez těch se obejdou i řidiči automobilů.

Lékárnička

  • Izotermická folie
  • Gumové rukavice
  • Nůžky
  • Sterilní obvaz v původním obalu
  • Rychloobvaz na rány
  • Náplasti

Přilba a další oblečení

Ať se vám to líbí nebo ne, přilba spadá do povinné výbavy. Mnohdy vám totiž může zachránit život. Pravdou je, že když jedete rychle a napálíte to do odbočujícího auta, není nic, co by vás mohlo zachránit. V každém případě jako prevence proti odřeninám při méně hrozivém pádu poslouží chrániče, kalhoty na motorku nebo kožená kombinéza. Tyto věci jsou poněkud dražší (zvláště v dnešní době), ale mohou vám zachránit život, končetiny a kůži.

Jen tak na okraj. Pokud vás policista přistihne při jízdě bez helmy, dostanete pokutu 2000 Kč a pokuta ve správním řízení činí 1500-2000 Kč. A aby to nebylo málo, přijdete o 3 trestné body. Samozřejmě se výše pokuty a trestných bodů rok od roku mění.

Před každou jízdou raději zkontrolujte, že vše svítí a funguje. Podívejte se na to, že máte v pořádku doklady a dostatek benzínu. Pro jistotu překontrolujte své oblečení, které by nemělo být nijak poškozeno. Pokud máte, jakkoliv poškozenou helmu, ihned si kupte novou – jde o vaši bezpečnost! Všechny potřeby si srovnejte na Testado.cz.

Čím potěšíte motorkáře o Vánocích?

Každý rok vymýšlet něco nového to je prakticky nadlidský úkol. Každopádně, pokud máte doma motorkáře, určitě mu uděláte radost dárkem, kterým podpoříte jeho koníček.

Poukaz do značkového motorkářského obchodu

Nejjednodušším a mnohdy i nejlepším řešením je darovat poukaz. Takto si může motorkář vybrat to, co opravdu potřebuje a co mu vyhovuje. A především, si bude moci vše vyzkoušet.

Malé doplňky

Pokud rádi procházíte obchody, narazíte na hromadu drobností, jako je kožená peněženka. Neuděláte chybu ani s kvalitními rukavicemi. Pakliže si nevíte vůbec rady, můžete sáhnout po známých věcech, mezi které patří trička s lebkami nebo motorkářkou tématikou, ponožky, pouzdra na brýle nebo na mobily, zapalovače, hrníčky a další. Těchto motorkářských maličkostí je opravdu mnoho.

Zájezd

Motorkáři rádi jezdí na hromadné výlety a předvádí při nich své stroje. Takové cestování s kamarády ale může trvat klidně i týden. Pokud víte o nějakém zájezdu, neváhejte svému drahému nachystat překvapení – ale nejlepší bude, když se s ním vydáte i vy nebo alespoň jeho kamarádi.

Dárkové balíčky

Každý motorkář miluje svého pekelného miláčka více než cokoliv (beze srandy). Proto neváhejte a poohlédněte se po balíčkách, které budou disponovat leštícími přípravky. Dárkové sady s motokosmetikou většinou obsahují i obsáhlé rádce.

Praktický dárek

Již výše jsme si řekli, že všichni (a nejen motorkáři), mají v povinné výbavě mít lékárničku. Tímto malým, skromným dárkem dáte najevo, že se o svou polovičku bojíte a že chcete, aby byl v bezpečí. A aby dárek nebyl nudný, dají se lékárničky sehnat s různými grafickými motivy.

Sběratelské duše

Víte, že váš motorkářský ďábel má zálibu v určité značce? Pak je to jednoduché. Každá velká značka vydává speciální kolekce oblečení, figurek, hrníčků, výstavních modelů a dalších maličkostí, které se dají postupně sbírat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rumunsko zoufale potřebuje modernizovat tankové vojsko: zájem by mohlo mít o starší Západní stroje, zvládly by i mnohatisícovou armádu
Události247.cz
Události247.cz
Teorie o tom, že Putin není Putin, nabírá na síle. Video o dvojnících se šíří Ruskem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Japonští inženýři vypustí do Tichého oceánu radioaktivní vodu. Z Fukušimy jí vyteče 1,3 milionu tun
adbz.cz
adbz.cz
Slavnostní křišťálové nádobí po babičce do myčky nesmí. Lesk mu navrátí obyčejný ocet a citronová šťáva