Co se stane když do nádrže auta nalijete Coca-Colu namísto benzínu?

                   

Youtubeři rádi hazardují se svými vozy

Napadlo vás někdy, co udělá vaše auto, když mu místo běžného paliva natankujete něco jiného? Co třeba Coca-Colu, kterou se rádi za jízdy posilňujete i vy? Popravdě, nás v redakci ne, ale naštěstí jsou tu nadšení youtubeři, kteří se svými vozy dělají doslova psí kusy a tak nám natočili, jak se auto s colou v nádrži zachová.

Další zničené BMW e46 kombi?

Před časem obletěl internetový kanál Youtube další z (ne)podařených videí jednoho nadšence, který neváhá a pro zhlédnutí několika videí na svém kanálu udělá téměř vše. Klidně zničí i naprosto spolehlivý benzinový šestiválec objemu 2,5 litru.

Youtuber naředil poloprázdnou nádrž benzinu dvěma litry Coca-Coly. Svůj vůz před nalitím limonády nastartoval a čekal, zda auto při dolévání nevyloudí podezřelý zvuk. Pak už nerušeně nasedl do vozu a vydal se na projížďku městem, kde ho čekalo několik rozjezdů před křižovatkami.

Auto urazilo bez sebemenších problémů několik set metrů, ale už po necelé minutě motor začal vydávat podivné zvuky. Vůz zanedlouho ztrácel výkon a dramaticky snižoval otáčky motoru, v té samé chvíli se pak rozsvítila kontrolka motoru. Při dalším zastavení na křižovatce motor zhasl a už se ho nepodařilo nastartovat.

Jak dopadl motor?

Vůz musel bezprostředně do servisu. Mladík automechanikům hned na začátku sdělil, že do svého vozu nalil Coca-Colu. Po návštěvě servisu se youtuber na kameru pochlubil účtem na částku 135 dolarů a výpisem vykonaných úkonů. Mechanici odebrali vzorek paliva, kde našli cizí látky, dále provedli diagnostiku, vymazali stará chybová hlášení a opět provedli diagnostiku, která již nevykazovala žádná poškození motoru. Pro jistotu byly ještě zkontrolovány otáčky motoru, svíčky a vstřiky, vše v naprostém pořádku. Bavoráku se tedy nic zvláštního nestalo. Jen bylo mladíkovi ze strany servisu doporučeno vypustit celou palivovou nádrž a vyměnit palivový filtr, pumpu a nechat vyčistit přívody. Cena této srandy pak mladíka vyšla na 1 502 dolarů, v přepočtu na necelých třiatřicet tisíc korun.

Zdroj fotografií: youtube.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články