Co se stane, když se do bouračky připlete cisterna s LPG?

                   

Záznam z palubní kamery jednoho ze svědků nehody, ukazuje děsivé záběry zachycující, jak to ve skutečném životě chodí, když se dostanete do situace, v které to už může být jen horší a horší. V pondělí ráno kolem 8:30 místního času se do dopravní nehody na dálnici z Peking do Harbinu přimotal cisternový vůz přepravující zkapalněný ropný plyn (LPG) a zastavil na pravé straně silnice. To nejspíš asi nezní nijak dramaticky, ale to, co se stalo potom, bylo v podstatě skutečné peklo na zemi.

Řidič vozu, který vypadá nejspíše jako předváděcí Mazda CX-4, dostal báječný nápad, že zastaví na pravé straně silnice a s největší pravděpodobností se chystal otočit, aby unikl hrozícímu nebezpečí. Bohužel netušil, že z cisterny se následkem bouračky po celé vozovce vylilo LPG a vytvořilo tak životu nebezpečné podmínky. Není úplně jasné, co mohlo způsobit zapálení plynu, ale existuje několik věrohodných scénářů, například něco mohlo vyvolat jiskření nebo mohlo dojít ke statickému výboji.

Tak či tak, dálnice byla v během okamžiku zaplavena šlehajícími plameny a nastalo skutečné inferno. Naštěstí nebyla zaznamenána žádná úmrtí, jelikož sedm lidí ve třech blízkých automobilech vše přežilo a do nového dne tak vkročili jen s drobnými zraněními. Kvalita záznamu palubní kamery je sice daleko od ideálu, přesto ale můžete vidět lidi prchající od ohně, včetně osoby, která se nacházela uvnitř problémového crossoveru určeného pouze pro Čínu. Zbývá jen dodat, že muž za volantem cisternového vozu vše odnesl nejvíce, protože utrpěl popáleniny přibližně na polovině těla.

Pokud jde o to, proč bílé vozidlo a CX-4 prostě nevycouvaly, aby se dostaly z nebezpečí, nejspíše museli jejich řidiči naprosto zpanikařit a rozhodli se místo klidného řešení vyskočit z vozidel a utíkat. Osoba, která řídila vůz, odkud bylo vše natáčeno na palubní kameru, začala couvat, stejně jako řidič bílého sedanu Audi A4 předchozí generace, který vidíte na konci videa. Za cisternovým vozem se nacházelo jen několik aut, takže naštěstí nedošlo k mnohem větší katastrofě.

Zdroj: motor1.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články