Co všechno umí přenosný antiradar a jaký zvolit

i Zdroj fotografie: Genevo
                   

Chcete-li jezdit bez obav po celé ČR i v zahraničí, vybavte své auto přenosným detektorem radarů. Zakoupit lze velmi výkonné přístroje, které odhalí naprostou většinu radarů.

I když se někteří motoristé obávají, zdali jsou antiradary legální, v případě pasivních detektorů nemusí mít obavy. České zákony totiž jejich prodej ani užívání nezakazují, a policista vám za něj tak nemůže udělit pokutu ani body. Abyste na silnicích zavčasu věděli i o moderních radarech měřících rychlost, je vhodné zakoupit přenosný detektor poslední generace.

Uchycení přenosného radaru na čelní sklo

Ačkoliv samotné užívání radarového detektoru nelegální není, je nutné dodržet základní pravidla bezpečnosti. Modul je tedy důležité připevnit na čelní sklo tak, aby řidiči nebránil ve výhledu ani ho částečně neomezoval. Většina motoristů ho proto přichytí těsně nad palubní desku nebo vedle zpětného zrcátka, kde třeba antiradary GENEVO díky svým kompaktním rozměrům nijak nepřekáží.

Antiradar lze bez problémů používat ve většině automobilů (ať v osobních, užitkových nebo nákladních), aniž by docházelo k omezení jejich funkčnosti. Jedinou překážkou by mohlo být pokovené čelní sklo (tzv. determální), které výkon přenosného radaru výrazně snižuje. U takových vozů se pak nabízí výměna skla, nebo napevno montované detektory s anténou za předním nárazníkem.

Jaký přenosný antiradar do auta za sklo zvolit

Na českém i zahraničním trhu můžete najít spoustu řešení, jenže ne každé splňuje požadavky, a někdy dokonce odhalí měřící radar pozdě nebo vůbec. K osvědčeným značkám s pravidelně aktualizovaným softwarem patří například již zmíněné GENEVO, které je jak ryze českou společností, tak jedním z leaderů v tomto segmentu na území EU.

Absolutním TOP produktem je přitom GENEVO MAX, které je oproti předchozím generacím lepší ve všech ohledech. Dokáže například detekovat prakticky všechny využívané radary v ČR i Evropě s dostatečným předstihem, tedy i GATSO RT/3 a RT4 nebo MultaRadary CD/CT, které bývají pro většinu jiných antiradarů nezjistitelné.

Uživateli nabízí také snadné ovládání gesty nebo barevný OLED displej, stejně jako pokročilý software s pravidelnou aktualizací dat. Uživatelé si pochvalují zejména aktuální informace o umístění rychlostních kamer, které nelze detekovat jinak než pomocí GPS modulu. Výrobce databázi pravidelně aktualizuje a sbírá data ve spolupráci s partnery a testery z celého světa. GENEVO Max pak nabízí i tzv. RDD imunitu, díky níž nemůže být odhalen „detektorem detektorů“.

Na vlastní riziko ho tak lze využívat i v zahraničí, kde je policie běžně vybavena právě technologií RDD. Jedná se o země: Španělsko, Portugalsko, Švýcarsko, Belgie, Holandsko, Finsko, Lotyšsko a Estonsko. GENEVO Max je navíc vybaven nejvyspělejší filtrací falešných poplachů, pročež přístroj zbytečně neruší, tedy neupozorňuje zbytečně, a vy se můžete 100% věnovat řízení.

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články