Čtyři rady jak správně pečovat o Alu Kola

                   

Zaměřte se na správnou péči o svá nová Alu kola. Odvděčí se vám dlouhou životností a krásným vzhledem!

Nákupem nových alu disků práce teprve začíná. Pokud tedy nechcete mít do pár měsíců kola zdobená nejrůznějšími fleky, které jsou špatně odstranitelné i těmi nejlepšími čisticími prostředky. Pravidelnou péčí a údržbou si můžete užívat krásu kol po dlouhá léta stejně tak, jako při jejich prvním obutí.

Odstranění asfaltových částic

Nejrůznější částice vozovky, natož pak asfalt, může kola při odstranění nevhodným čisticím prostředkem nenávratně poškodit. Čištění alu kol není žádnou složitou záležitostí, jen se jí musíme věnovat pravidelně, používat kvalitní a vhodné saponáty a nenechávat nečistoty na kolech příliš dlouho. Nečistoty vlivem slunečního záření mohou způsobit nenávratné poškození disku, které se nedá odstranit ani těmi nejdražšími čističi.

Jak odstranit asfalt

V létě rozehřátý asfalt většinou skončí nejen na kolech, ale i na laku karoserie. Odstranění nemusí být takový problém, pokud se provede ihned po jeho zjištění. K odstranění postačí vata a sádlo nebo technický benzín. Ten se ale doporučuje vyzkoušet nejdříve na malé ploše. Následně se místo omyje teplou vodou se saponátem.

Postup pro čištění alu disků

Čištění kol je tak snadnou záležitostí, že se budete možná při čtení tohoto článku usmívat. K jejich správnému a důkladnému vyčištění vám postačí pouze nádoba s teplou vodou spolu s několika kapkami čisticího prostředku s odmašťujícími účinky. K čištění použijte jemnou houbičku, kartáček určený k čištění kol nebo hadřík. Musí mít jemný povrch, aby nedošlo k nevratnému poškození laku. Po omytí kola vysušte hadříkem a v případě nutnosti dočistěte zbytky. Péči o kola se věnujte v době, kdy jsou zcela vychladnutá, nikdy se nepouštějte do čištění, kdy jsou kola zahřátá vlivem jízdy.

Vyvarujte se agresivním čisticím prostředkům

V supermarketech se můžete setkat s nejrůznějšími aktivními saponáty, které stačí nastříkat a po uplynutí doby působení stačí opláchnout. Tyto saponáty berte s rezervou, protože jsou vyvinuty na bázi kyseliny, která může při pravidelném použití poškodit ochrannou vrstvu laku kola. Sáhněte raději po kvalitnějších produktech.

Máte-li pro zimní a letní období odlišnou sadu disků kol, před jejich uskladněním nezapomeňte na pečlivé vyčištění. Dlouhé působení nečistot také nenávratně naruší lak.

Mějte péči o alu kola podle aktuální potřeby. Pak se můžete těšit z jejich krásy po dlouhé roky!

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články