Cyklista „pozdravil“ řidiče prostředníčkem a rychle toho litoval. Vyvolal potyčku a vše si natočil

Na českých, ale i zahraničních silnicích se můžeme setkat se spoustou zajímavých situací. Jednu z těch více agresivních zachytil řidič osobního auta z videa.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Jak ukazují videa na Youtube kanálu STOP CHAM, na zahraničních silnicích se dějí divy. Nemusí se vždy jednat o vybržďování nebo neoprávněné předjíždění. I takový zdvižený prostředníček může zvednout nejednomu řidiči tlak a vyvolat tak nepříjemnou potyčku. Své o tom ví i cyklista, který pravděpodobně svého nepromyšleného činu později litoval

Prostředníček může přinést i pokutu

I přesto, že je v našich končinách zdvižený prostředníček považován za pouhé ne tak závažné gesto, němečtí řidiči si na takové gestikulování musí dát pozor. Spousta německých řidičů byla nepříjemně překvapená, když jim za gesto, ukázané na radar pro měření rychlosti dorazila pokuta až ve výší 4 000 eur, což je přibližně 100 000 českých korun. Pokuta nehrozí za gesto zdviženého prostředníčku v Německu pouze na silnicích, ale i v běžné komunikaci.

Video, na kterém je zachycen agresivně reagující řidič osobního vozu

Cyklista, který jel po velmi frekventované silnici ve společnosti ještě jednoho kolaře, vůbec nedbal na to, že jízdou vedle sebe mohou nejen zpomalit provoz, ale také ohrozit sami sebe. Řidič auta se rozhodl klaksonem cyklisty upozornit, ale jeden z nich na něj pouze ukázal prostředníček. Řidič auta tak zastavil a rozhodl se situaci s cyklistou vyřešit tváří v tvář. Došlo na slovní výměnu a sražení cyklisty z kola.

Vulgární gesto v silničním provozu

Video na Youtube kanál poslal samotný řidič auta. „Vím, že jsem to dělat neměl, ale chtěl jsem cyklistu poučit, že se takhle v provozu nejezdí,“ komentoval situaci. To, že by si měl sám zopakovat, že řešení případných přestupků by měl nechat na policii, je jasné. Tohle ale vůbec nebyl ojedinělý případ toho, kdy bylo toto nevhodné gesto použité ještě v méně vhodné situaci. Na videu, které natočil řidič stojící před přechodem bylo zachyceno, jak chodci přecházejí na červenou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Málokomu z nás se to nestalo. Spěcháte do práce nebo do školy a příliš pozdě si všimnete, že na semaforu pro chodce už blikla červená. Většina chodců zrychlí krok a řidičům se alespoň mávnutím omluví. Tohle ale nebyl případ dvou žen a dvou mužů z videa. Ti na červenou přecházeli pozvolným tempem, jakoby se nechumelilo. Jedna z žen na klakson rozzlobeného řidiče reagovala zdvižením prostředníčku. Další z mužů naopak ukázal zdvižený palec a poslední z nich zdvihl lahev alkoholu, jakoby si chtěl s řidičem připít.

Jak byste na takovou situaci reagovali vy?

Video zachycující ženu, která ukazuje prostředníček na rozzlobeného řidiče

Zdroj: CarMag, STOP CHAM

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Zobrazit další články