Dacia ukázala vztyčený prostředníček ostatním automobilkám, které chtějí za výbavu v autě předplatné

Máte-li v autě vyhřívání sedaček, bez předplatného nefunguje. Dacia vám naopak dá zadarmo pytlík s teplou vodou.

i Zdroj fotografie: Dacia
                   

Stále dokola je probíráno téma kvality a trvanlivosti německých automobilů. Zejména v souvislosti s tím, jak výrobci omezují náklady a tlačí na zvyšování zisků. Mezi tyto počiny lze také počítat to, že někteří výrobci nově chtějí po zákaznících předplatné za prvky výbavy, které jsou běžně v autě. Nedávná kauza s BMW a jeho vyhřívanými sedačkami je toho důkazem.

Platit za auto, a ještě navíc za výbavu, která už v autě je?!

BMW přišlo s novinkou, že lze některé prvky výbavy automobilu hradit pomocí předplatného, například asistenci světel, připojení mobilního telefonu s jablkem ve znaku nebo vyhřívání sedaček. Tohoto kontroverzního kroku si samozřejmě všimli nejenom zákazníci a odborná veřejnost, ale také konkurence. Dacia využila věc ve svůj prospěch a přeměnila to, co jinde mohlo kupující zaskočit, ve vřelý a přátelský krok ke své klientele.

iZdroj fotografie: iStock

Britské zastoupení značky Dacia nabídlo poměrně netradiční příslušenství, které tak trochu supluje vyhřívání sedaček. A zcela zdarma. Jde o termofor. Jako prvek výbavy dostal vak na teplou vodu jméno Heated Seat Surviour. Tamní zastoupení automobilky na svém profilu na Facebooku věc okomentovalo tak, že „toto příslušenství dostanou zákazníci bez předplatného“. Každý hned musel vědět, do koho se Dacia strefuje.

Pytel s teplou vodou je zadarmo. Jde o narážku na konkurenci

Termofor byl k vyzvednutí ve vybraných dealerstvích. Že předplatné za výbavu v autě není standardní, je možné vycítit i z prohlášení Luka Broada, ředitele Dacia UK: „Chtít po někom předplatné za výbavu, která je už v autě namontovaná z výroby, to není Dacia.“ A nezůstalo jen u toho, ředitel také řekl: „Naší myšlenkou je nabídnout zákazníkovi technologie, které přinesou komfort a lze si je užít stlačením jednoho ovladače.“ Bohužel se dá ale očekávat, že předplatné za výbavu nebude nadále ojedinělou záležitostí.

iZdroj fotografie: Dacia

Zejména pokud jsou zákazníci ochotní za toto platit. Je to ale bizarní a zákazníci by neměli na tento styl vydírání přistupovat. Pokud je předplatné běžné například u počítačových programů, je tam situace trochu jiná. S každou další verzí dochází k vylepšení programu. Uživatel platí za licenci, ale produkt se postupem času zdokonaluje. To o vyhřívání sedaček rozhodně neplatí, v čase se rozhodně nezlepšuje. 

Co na příplatkovou výbavu říkáte vy?

Zdroj: Dacia
Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě na vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rychlost produkce hypersonických raket Kinžal je žalostně nízká, a ke všemu je americký Patriot „ztrapnil“, jak nejlépe mohl
Události247.cz
Události247.cz
Na opravu auta si lidé počkají: Servisy hlásí několikatýdenní čekací doby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Popraskané špičky bot se dají zachránit. Díky žehličce budou opět jako nové