Další jízda na dálnici v protisměru: Nepozornému seniorovi hrozí až 5 let vězení

                   

V listopadu se nešťastnou náhodou dostal řidič se svým vozem značky Toyota Yaris na dálnici do protisměru. Původně chtěl z kruhového objezdu u Skalky, nacházející se na silnici I/18 na nájezd vedoucí na dálnici D/4, odbočit na Dubenec. Vozidlo řidič nejdříve nasměroval do odbočovacího pruhu od Strakonic a následně vjel do rychlostního pruhu ke středovým svodidlům.

V tomto směru pak uháněl dlouhé čtyři kilometry a to až do míst, kde se nachází křižovatka „Háje,“ kde dálnici zase opustil. Během své jízdy však ohrožoval sebe i ostatní řidiče. Shodou šťastných náhod a také díky duchaplnosti ostatních řidičů se naštěstí nikomu nic nestalo.

Nebezpečné chování řidiče natočila kamera jiného vozu

Chování seniora náhodou natočila palubní kamera jiného řidiče, který chtěl podle všeho předjet nákladní vůz, ale když viděl auto v protisměru, rychle se zařadil zpět do „svého“ jízdního pruhu. Záznam z kamery pomohl řidiče vypátrat a na konci ledna jej policie obvinila z obecného ohrožení z nedbalosti. Při tomto obvinění může řidiči hrozit odnětí svobody od šesti měsíců až do pěti let.

V loňském roce se v protisměru jezdilo poměrně často

Minulý rok se před Vánoci objevilo v protisměru na dálnici D10 další vozidlo. Při této události se naštěstí nic nestalo. Ovšem tragické následky měla chyba jednaosmdesátiletého řidiče, který se řítil se svým vozem v protisměru na dálnici D8, kde se čelně srazil s jiným vozem a následkem nehody utrpěl zranění, kterým podlehl.

Nejznámější případ je z roku 2011, kdy se švýcarský řidič proháněl na tehdy rychlostní silnici R10, v současnosti dálnici D10 od Turnova do Prahy, kde způsobil havárii deseti vozů. Řidiči byly prokázány návykové látky v těle. Počátkem roku 2012, než nastoupil do vězení, spáchal podle informací televize Prima sebevraždu.

Zdroj fotografií: Youtube.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články