Proč s nastupujícím chladným počasím vozí zkušení řidiči balíček dámských vložek v kastlíku spolujezdce

Častým údělem nejen řidičů kamionů jsou propocené nohy z bot. Pokud musíte často vystupovat a nechcete se neustále přezouvat, vyzkoušejte levný trik zkušených řidičů.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mnoho řidičů kamionů, ale také osobních aut musí často v zimě vystupovat z vozidla. V teplém autě se však nohy v zimních botách potí a může dojít k nepříjemné plísňové infekci. Pokud nechcete s sebou vozit druhé boty či náhradní ponožky, zkuste radu zkušených řidičů autodopravců.

Odvod vlhkosti

Se svou zkušeností se podělil řidič kamionu, který rozváží zboží do městských provozoven. „Často musím vystupovat a není příjemné chodit v mrazu v propocených botách. Kolega mi poradil jednoduchý trik,“ říká řidič. kamionu. Udržet nohy suché pomůže dámská hygienická vložka. Stačí ji jen správně vložit do boty.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vložku si dejte do boty savou stranou k chodidlu. Vložka vlhkost absorbuje a nohy budete mít suché. Pokud musíte být v botách dlouho, doporučuje se vložku občas vyměnit za novou. V kombinaci s kvalitními ponožkami vám může tento jednoduchý trik pomoci udržet nohy v suchu.

Další možnosti

Pomoci také dokážou speciální funkční ponožky, které odvádí pot od nohou, nebo lze najít inspiraci u lyžařů. Oblečte si nejprve slabou funkční ponožku a poté druhou, silnější. Do boty si můžete také koupit vložky pro lepší větrání nohy. V nouzi, pokud máte mokré boty, pomůže i obyčejný větší klasický sáček. Pokud se vám neprotrhne, udrží nohy v suchu i celý den.

Jaký další způsob používáte proti vlhkosti v botách?

Zdroj: CarMag

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Veselý

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná