Ne každý chce kupovat nové auto. Jak z důvodu finanční nedostupnosti, tak z důvodu toho, že rychle klesá na ceně. Proto se většina lidí podívá raději do segmentu ojetých aut. Bohužel auto kupujeme jenom párkrát za život, a tak při výběru děláme chyby. Jaké jsou ty hlavní? Podívejte se.

Chceme to nejlevnější

Při výběru jdeme po ceně a nic jiného nás v danou chvíli nezajímá. Držíme se názoru, že čím levnější, tím výhodnější koupě. Opak je ale pravou. Nízká cena má obvykle důvod a může naznačit, že je s vozem něco špatně. Je to stejné jako se vším, co jste kdy koupili.  Velmi nízká cena se stává výhodnou jenom ve chvíli koupě. A pokud je cena až příliš podezřelá, může to značit možné riziko podvodu na vaši osobu. Na to skutečně velký pozor.

Auto důkladně nezkontrolujeme

Také velmi častá chyba. Dojde na vizuální kontrolu, krátkou zkušební jízdu a tím to obvykle končí. Pravdou ale je, že kupované ojeté auto by se mělo nechat důkladně zkontrolovat. Ideální je automechanik, který provede základní kontrolu. Stejně tak je vhodné vzít si na nákup někoho, kdo je automechanikem a pomůže nám auto zkontrolovat na místě. Pamatujte, že slušný prodejce by toto měl povolit. Pokud s tím má problémy, zpozorněte. Něco nemusí být v pořádku a on to chce, pokud možno utajit.

Vybíráme jenom podle parametrů
Stanovíme si cenový rozsah, možné vlastnosti a potom vybíráme z inzerátů, které vidíme. Jde však o velmi špatnou taktiku. Vždy je třeba mít o autě určitou představu, konkretizovat několik vyhovujících modelů a potom hledat právě ty. A porovnávat mezi nimi. Jednotlivé vozy se od sebe velmi liší. Jízdními vlastnostmi, použitými motorizacemi, velikostí, spolehlivostí a také celkovou kvalitou. Cestou do pekla je stanovit si nejnižší a nejvyšší rozmezí našeho rozpočtu a poté automaticky sáhnout po prvním co daným parametrům vyhovuje.