Řidiči Octavie s palubní kamerou přistál na kapotě obyčejný klučina, otřepal se a šel dál. Video borce nakonec

Dítě před autem je noční můrou všech řidičů. Tím spíš je potřeba maximální koncentrace v místech, kde může zcela nečekaně vyběhnout – jako v tomto videu.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem STOP CHAM
                   

Při sledování některých videí se více než cokoli jiného pobavíte, protože míra neuvřitelnosti, nepochopitelnosti a lidské omezenosti je na našich silnicích někdy opravdu značná. A také arogance, namistrovaných „týpků“, co si to jdou s někým „po právu vyřídit“ (v drtivé většině navíc nemajíce pravdu), jsme tady měli už plejádu. A nemáme obavu o materiál do dalších let. Jsou videa, u kterých vám nejdřív zatrne, téměř přestanete dýchat, abyste za okamžik vydechli úlevou. Tohle je jedno z nich, pojďme se na něj podívat.

Začalo jaro a dětí venku rapidně přibylo

Zdánlivě nevinná situace u auta s kamerou z výhledu skrývá riziko už od prvního pohledu. Projíždění ne zrovna nepatrnou rychlostí kolem zaparkovaných aut, přes něž není vidět a za nimiž se rozkládá otevřená plocha s dalšími auty. Ta mohou skrýt nejen vybíhajícího psa nebo kočku, ale pochopitelně i dítě. Malý fotbalista ve snaze dohnat míč ztrácí přehled o situaci a o vlastním bezpečí – a nejen fotbalista. Všechny máminy řeči o tom, jak se musí zastavit a rozhlédnout na obě strany, v tom okamžiku zkrátka neexistují.

iZdroj fotografie: Se souhlasem STOP CHAM

To přesně se stane i našemu řidiči, před jehož auto se naprosto nečekaně vyřítí malý klučina, jenž si vzápětí „ustele“ na kapotě vozu. Blesková reakce řidiče a zastavení v podstatě „na pětníku“ naštěstí odvrátilo přejetí chlapce, u kterého by úsměvy a oddechnutí rozhodně chyběly. Takto jen vidíme, jak se mladý adept kaskadérské profese jen elegantně sklouzne po kapotě. Aby se během vteřiny zvednul ze silnice, oklepal a zřejmě v úleku z následného trestu pokračoval v útěku. Natáčení Titanicu? To zvládnu v pohodě.

Mladé tělo je naštěstí extrémně odolné

Kdyby jen tušil, že jej opravdu nikdo trestat nechce a nebude a že jediné, o co „dospělákům“ z auta v tu chvíli jde, je to, aby se ubezpečili, že je v pořádku. Z nahánění kolem vozu se následně dá pochopit, že v pořádku je, naštěstí jsou v tomto děti celkem „gumové“. Stát se podobný incident autorovi těchto řádků, nejen že se nezvedne z té silnice, ale nezvedne se dalších 14 dní z postele. Nicméně on by ani zdaleka tak rychle neběžel, čili by se mu to vlastně ani přihodit nemohlo.

Dost ale nejapného humoru. Dopadlo to sice dobře, ponaučení je ale nasnadě. A není humorné. Jaro v plném proudu, děcka dovádí o sto šest a i ta „mičuda“, co ležela celou zimu někde zakoplá pod skříní, přichází do akce. Mějte „oči na stopkách“ a nohu raději na brzdě než na plynu. A především se v podobných místech naprosto koncentrujte, jedno otočení na zadní sedačku pro láhev s vodou by v tomto případě znamenalo tragédii. Držíme palce, ať žádné podobné „kaskadéry“ – zvířecí nebo lidské – nepotkáte. A přejeme hodně šťastných kilometrů!

Jel podle vás řidič v autě rychle, nebo přiměřeně dané situaci?

Zdroj: STOP CHAM
Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články